Capital One Porušení Dat Klade Miliony Zákazníků V Ohrožení

Capital One, jeden z Severní Ameriky je největší společností, kreditní karty potvrzuje, že zkušený hlavní data porušení. Na porušení postihuje více než 100 milionů zákazníků po celých Spojených Státech a Kanadě. Informace ukradené včetně čísla Sociálního Zabezpečení a čísla bankovních účtů, stejně jako relevantní informace pro veřejnost. Toto porušení se konalo po dobu 5 měsíců myšlenka být mezi 12. Března a 17.července.

Údaje hack byla provedena být jediný člověk, který byl Kapitál Jednoho zaměstnance. FBI zatkla Paige. A. Thompson pro provádění této masivní dat hack.

Toto porušení bezpečnosti je nyní nazýván jedním z nejlepších narušení dat v historii USA. Porušení byla zjištěna pouze na 19. července a společnost se snaží spolupracovat s federální vymáhání práva chytit hackera. Zabezpečení, která Thompson používá od té doby byl opraven.

CBS News

V prohlášení, Richard D. Fairbank, Capital One předseda představenstva a generální ŘEDITEL, řekl:

Zatímco jsem vděčný za to, že pachatel byl chycen, hluboce se omlouvám za to, co se stalo. Upřímně omluvit za to pochopitelné starosti tento incident musí být příčinou těch postižených a jsem odhodlán k tomu, že je to správné.

Velké Dávky Dat

Podle zpráv, Thompson byl schopen se dostat kolem 140.000 čísla Sociálního pojištění spolu s 80 000 čísel bankovních účtů. Tato informační porušování je špatné, protože počet a údaje o účtu by mohly být použity pro krádeže identity a podvodu.

Capital One říká, že většina informací je od zákazníků, kteří žádali o kreditní karty mezi roky 2005 až 2019. Kromě této důležité údaje, hacker byl také schopny přístup k osobním údajům. To jsou jména, adresy, telefonní čísla, e-mailové adresy a data narození – z nichž všechny jsou používány při žádosti o kreditní karty. Údaje o self-hlášeny příjem byl ohrožen.

Zbývající bity informací, že hacker byl schopen se dostat byly jen kreditní skóre, limity a zůstatky. Tyto byly z různých období rozšířil po roce 2016, 2017 a 2018. Toto porušení je velký zásah do Jednoho Hlavního a očekává se, že náklady společnosti mezi $100 až $150 milionů.

To není poprvé, co velké narušení dat se stalo s společnosti vydávající kreditní karty. Equifax nedávno musel zaplatit pokuty za 2017 porušení, které ovlivnily 147 milionů Američanů. Společnost uzavřela dohodu s Federální Obchodní Komise, Úřad pro Finanční Ochranu Spotřebitelů, a 50 státních vlád. Dohoda vyžaduje společnost zaplatí 575 milionů dolarů, včetně $300 milionů přiděleno zdarma kreditní monitorovací služby, $175 milionů na různé státy, a 100 milionů $v ploché sankce.

Nejnovější články: