Top Ekonomové Naléhat Na Vlády, Aby Skoncovat S Daňovými Ráji

Přední britská charitativní organizace Oxfam má dát dohromady dopis na základě zpětné vazby od více než 300 špičkových ekonomů a poslal ho, aby světoví lídři vyzvali je, aby skoncovat s daňovými ráji, jak se šíří, nerovnost příjmů. Skupina ekonomů zahrnuje mnoho významných osobností včetně nerovnosti expert Thomas Piketty, 2015 Nobelovy Ceny za ekonomii Angus Deaton, a cambridgeský ekonom Ha-Joon Chang.

Dopis byl poslán se shoduje s UK Vládní protikorupční summit koná v Londýně tento měsíc, který bude vidět účasti představitelů z více než 40 zemí, stejně jako zástupci instituce, jako je MMF a Světová Banka.

Oxfam GB

V prohlášení, ekonomové řekl,

Žádáme vás, abyste použít tento měsíc protikorupční summitu v Londýně, aby významné kroky k ukončení éry daňových rájů. Existence daňových rájů, není přidat do celkového globálního bohatství nebo blahobyt; slouží žádné užitečné hospodářské účely. Při těchto jurisdikcích nepochybně přínosem někteří bohatí jednotlivci i nadnárodní korporace, je tato výhoda na úkor druhých, a mohou proto sloužit ke zvýšení nerovnosti.

Podle signatářů dopisu, chudší země trpí nejvíce tím, že daňové úniky přišel o téměř 170 miliard dolarů ročně jako výsledek. Skupina má zejména vybral vláda spojeného KRÁLOVSTVÍ, požádá ho, aby přijal nápravná opatření, neboť většina daňových rájů spadají pod jeho jurisdikci. Podle Oxfam, více než 50 procent z fiktivní společnosti vytvořené Mossack Fonseca, advokátní kancelář jménem v Panama Papíry byl zřízen v Britských Zámořských Územích, jako jsou Britské Panenské Ostrovy.

Podle jiné signatářské Jeffrey Sachs, ředitel Institutu Země Columbijské Univerzity a poradce Generálního Tajemníka OSN Ban Ki-moon jako daňové ráje nemají přijít na jejich vlastní, ale přes záměrné úsilí v klíčových zemích, jako je velká BRITÁNIE nebo USA, kteří pracují v tajné dohodě s finanční a právní firmy.

Dopis vyzývá k řadě opatření k odstranění tajemství kolem těchto daňových rájů, jako jsou globální dohody pro veřejné podávání zpráv o jednotlivých zemích, vlády a zveřejněním údajů o skutečných příjemce vlastníků společností a trustů.

Vývoj charity Jeden navrhl, že fair play standard bude přijat světoví lídři na summitu k řešení problému daňových rájů, která říká, že náklady rozvojových zemí, $1 bilionu dolarů ročně, peníze, které mohly být použity na boj proti chudobě. Charitativní navrhuje opatření, jako je zveřejňování daňových poplatníků, evidence podniku, vlastnictví, transparentnost veřejných zakázek.

Pět Evropských zemí, včetně velké BRITÁNIE, Německa, Španělska, Itálie a Francie dohodly loni sdílet data, jako jsou vlastnictví registruje proti daňovým únikům, ale jen ve velké BRITÁNII se snaží o to, aby informace veřejnosti.

Nejnovější články: