FCA Zamýšlí Zásah proti Šíření Sázení Průmyslu

Británie je šíření sázení firmám viděl debakl na trzích po regulační subjekt, Financial Conduct Authority (FCA) vydala konzultační dokument, který doporučuje zákrok na contract for difference (CFD) segmentu.

V rámci CFD kontrakty, investoři spekulují na pohyb trhu bez nutnosti vlastnit nějaké podkladové aktivum. Dali zlomek hodnoty investice a výplata závisí na pohyb trhu. V případě, že sázka je správné, čím větší pohyb, který se vyskytuje, tím vyšší je výhra a naopak.

Ve své zprávě, FCA uvedl, že šíření sázení firem každoročně dostat kolem 525,000 zákazníky a 82 procent z těchto zákazníků přijít o peníze.

To řekl, že průměrná ztráta byla £2,200.Agentura navrhla řadu opatření, aby se omezilo riziko spojené s těmito produkty.

Reuters

V prohlášení Christopher Woolard, FCA výkonný ředitel pro strategii a hospodářskou soutěž, řekl

Máme vážné obavy, že zvyšující se počet retailových klientů se obchodování CFD produkty, bez adekvátní pochopení souvisejících rizik, a jako výsledek může vzniknout rychlé, velké a neočekávané ztráty

Opatření plánované jsou: vydávání standardní varování zákazníkům, vydávání podíl vítězové a poražení společnostmi, umístění čepici na podíl z vypůjčené finanční prostředky, se kterými se obchoduje a zákazu poskytovatele z podpory CFD produkty prostřednictvím cross-selling.

Analytici byli zaskočeni tím, FCA zprávu, jak tam byl žádný náznak, že průmysl byl pod regulační kontrolou.

Zprávy o zásah způsobil okamžitý dopad na ceny akcií kotovaných sázkové firmy, s největší hit byl na IG Group největším hráčem, který je uveden. To se snížil o 38.4 procenta, ničit £1,1 miliardy eur své hodnoty. Další velké hráče také viděl propad jejich ceny akcií. CMC Markets poklesl o 37,6 procenta, zatímco Hlavní Trh-obchoduje Plus500 snížil o 28,3 procenta. Panika prodávat za následek celkovou tržní hodnotu ztráty ve výši £1,3 miliardy.

Společnosti reagoval slovy, že zákrok by mělo za následek ztráty z podnikání. CMC poukázal na to, že firmy, které závisí na nezkušené klienty jsou pravděpodobné, že trpí nejvíce. Plus500 řekl, že čekal 20 procent pokles v podnikání od Britských investorů.

IG uvedl, že pravidla by ublížit Britské společnosti nejvíce. Tam jsou kolem 97 Britské firmy působící v šíření sázení na trhu, zatímco 130 zahraniční společnosti se sídlem v provozu mimo země EU, kteří jsou také licenci k poskytování služeb ve velké BRITÁNII. FCA uvedl, že pokud tyto společnosti, které nejsou podle pravidel, že by mohl čelit zákazu reklamy. FCA návrh je otevřena pro konzultace až do Března 2017.

Nejnovější články: