Saudi Aramco Bond Hodnota Hity $30 miliard v Důsledku Obrovské Poptávky

Saudi Aramco nedávno vydala své první dluhopisy a odezva byla ohromující. Státní ropný gigant byl svědkem masivní poptávka pro své dluhopisy, což posílilo její hodnotu na více než 30 miliard dolarů, podle Saúdská Ministr Energetiky Khalid al-Falih. To je třikrát více, než se očekávalo bond velikost jako Aramco původní plán byl jen problém kolem 10 miliard dolarů svých dluhů prodeje, které je naplánováno na tento týden.

Mnozí investoři se zajímají o koupi do největší světové ropné společnosti, takže to se očekává, že dluhopisy budou shodovat vydala do světa nezávislých producentů ropy, jako je Shell a Exxon.

Aktuální $30 miliard je jen začátek, jak odborníci uvádějí, že očekávají, že se balón $45 až 50 miliard dolarů.

CNBC TV s Mezinárodními

Vysoká poptávka je proto, že bond se očekává, že mají několik zrání data. To se pohybuje od tří, pěti, 10 a 30 let. Jejich hodnota se bude pohybovat v rozmezí od $10 miliard na 15 miliard dolarů. S vysokou rozmanitost investic, investoři mají mnoho možností, což je důvod, proč poptávka je tak vysoká z celého investory po celém světě. Rozvíjející se trh kupujících a investic-třída kupci jsou velmi touží se dostat kus akce.

Například, tři až pět let nabídek bude velmi atraktivní pro místní investory, a Asiaté. Na druhé straně, U. S. a Tchajwanské investory, kteří jsou z dlouhodobého hlediska bude milovat, 30-rok nabídky.

Podle odborníků, tato emise dluhopisů bude lakmusovým papírkem pro Aramco veřejnost s počáteční veřejnou nabídku (IPO) v roce 2021. Kromě toho, že peníze budou použity také na financování akontace společnosti většinový podíl nákupu Saudi Basic Industries ze Saúdské Arábie Public Investment Fund (PIF). Dohoda měla Aramco slibné $69.1 miliard na nákup, se smlouvou očekává, že bude dokončen do šesti měsíců nebo nejpozději do roku 2020.

PIF bude pomocí vydělané peníze z nákupu, vytvořit nová pracovní místa a pomoci Saúdské ekonomiky přesahují jeho závislost na ropě.

Solidní Záznam

Aramco má solidní záznam je jedním z nejlepších světových společností. To nedávno obdržel vysoké úvěrové hodnocení z obou Fitch a Moody ' s, poprvé, kdy společnost předložila, je hodnocen. To bylo poté, banner rok zisk, který porazil mnoho dalších významných producentů ropy.

Navíc, dluhopisy, že Saúdská Arábie byla vydává v poslední době byly velmi úspěšné. Země nedávno vydala 7,5 miliardy dolarů do státních dluhopisů v lednu. To s sebou přineslo ve 27 miliard dolarů v objednávkách, a to díky vysoké hodnocení od Moody ' s a Fitch, které dal investorům jistotu, nízké riziko a vysokou spolehlivost v platbách

Nejnovější články: