Britská Vláda Kompenzovat Své finanční Výpomoci Investice V Lloyds

Britské Investiční společnosti Hargreaves Lansdown řekl, že britská vláda byla nyní v pozici, aby obnovit peníze, které investoval do Lloyds Banking Group v roce 2009, která sloužila jako záchranný balíček.

Analýzu provádí společnost odhalila, že vláda by mohla vidět zisk ve výši 2,7 miliardy liber, pokud to prodal jeho aktuální podíl na stávající ceny akcií, což je rozmezí 54 centů. Firma se domnívá, že vláda může rozdělit i na jeho finanční výpomoci částka, o prodej za pouhých 7,5 pencí.

Hargreaves řekl, že výstupní hodnoty byly teď nižší než dříve od ministerstva Financí již obdržela poplatky minulý rok od Lloyds pro upisování úvěrů v roce 2009. To bylo odhaleno v nejnovější zprávy vydané UKFI, organizace, která spravuje vládní investice v Lloyds a RBS

Na 2,7 miliardy liber zisku vypočítá Hargreaves zahrnuje náklady na vládní návrh plánu veřejné sdílení nabízí prodej maloobchodní akcionáři akcie banky na 5% slevu a jeden-za - deset bonusových podílů.

V prohlášení, Laith Khalaf, senior analytik společnosti Hargreaves Lansdown řekl,

Vláda má nyní dost peněz od Lloyds výpomoci že to může pohodlně svůj slib nabídnout akcie veřejnosti, zatímco ještě dělat pořádek zisk pro státní Pokladnu. Nicméně změny v Kabinetu po referendu vyvolaly otázky nad tím, zda vláda ještě má v úmyslu pokračovat s veřejnou nabídkou akcií Lloyds

Khalaf dodal, že zatímco finanční instituce doufám, že novým Kancléřem by mohlo uchovávejte mimo soukromých investorů, to by se ukáže být porušení důvěry, jako drobní investoři byli jisti tím, že vláda opakovaně, že podíl nabídnout by být vydán.

Více než 350.000 soukromí akcionáři projevili zájem v Lloyds podíl prodeje prostřednictvím registrace Hargreaves Lansdown. To bylo provedeno následujícím ex-Kancléř George Osborne oznámil během konferenci Konzervativní Strany v roce 2015.

Britská vláda má zatím vsítil liber 16,6 miliardy eur z prodeje akcií v bance. To má navíc obdržel od banky dividendy ve výši £373 milionů liber 2,9 miliardy na poplatcích. Podle analýzy, kterou Hargreaves Lansdown, vláda potřebuje získat kolem £488 milionů více, kompenzovat jeho celý záchranný balíček.

V roce 2009, vláda investovala více než 20 miliard liber do Lloyds rozloženy splátky. Prodala kolem 70 procent svého podílu v letech 2013 až 2016 získat £16.571 miliard eur v důsledku prodeje řízení.

Nejnovější články: