EU Vetos Navrhované Fúzi Mezi LSE A Deutsche Boerse

Evropských regulačních orgánů v oblasti zablokovali £21 miliard fúze mezi London Stock Exchange a německé burzy Deutsche Boerse. Je zajímavé, že oznámení bylo učiněno ve stejný den Británii formálně zahájen dvouletý proces pro opuštění Evropské Unie.

V Evropské Komisi odmítl dohodu o tom, že to by vytvořilo monopol v rámci EU pro transakce týkající se zúčtování dluhopisů a repo obchodů, poškozování konkurence. Několik analytiků věří, že dohoda by nikdy zhmotnit zejména od spojeného KRÁLOVSTVÍ hlasovali pro odchod z evropské UNIE na červen 2016.

Sloučení se rovná mezi dva největší evropské burzy byla navržena s cílem zlepšit provozní efektivitu a jako opatření proti rostoucí konkurenci z Usa a Asie-založené burzách. Toto je třetí čas, že pokus fúze mezi dvěma selhal.

CGTN

V prohlášení, Alasdair Haynes, vedoucí akciového trhu provozovatel Aquis Exchange Ltd., řekl,

To je konec hry. Co s Brexit děje, lidé potřebují vidět, co se na trhu bude vypadat. Riskujete příliš mnoho, aby se pokusila udělat dohodu, že v době úplné nejistoty.

Investoři reagovali pozitivně na zprávy. Akcie LSE vzrostl o více než 3 procenta, zatímco Deutsche Boerse akcie vzrostly téměř o 2 procenta.

Možnost sloučení nedaří tentokrát byly označeny LSE v únoru poté, co ES požádal ji, aby prodat svých 60 procent akcií v MTS, s pevným výnosem obchodní dům působící v Itálii. LSE odmítla žádost volání požadavek nepřiměřený.

Burze již dříve dohodla na prodeji svých Francie-na základě zúčtovací jednotky LCH Clearnet SA s cílem řešit ES, pokud jde monopol.

V reakci na zprávy, Deutsche Boerse Předseda Joachim Faber řekl, že to byl problém pro Evropu. Regulační orgány EU, vzrostly jejich kontrolu velkých obchodů v posledních letech, se často ptal na významné ústupky za účelem odstranění jakékoliv překrývání nebo obchodní zájmy, které by mohly mít za následek v kombinaci společnosti s významnou kontrolu nad průmyslu.

EU uvedla, že LSE je rozhodnutí prodat MTS mařil jeho dřívější nabízíme k prodeji LCH Clearnet. Regulátory řekl, že behaviorální opatření nabízené oběma společnostmi nebyly dostatečné, neboť MTS by mohla být použita k odvrácení kritické obchodní kanály od konkurenta Euronext. LSE je LCH divize má od oznámila, že ruší prodej LCH Clearnet SA Euronext NV po ES veta.

Nejnovější články: