MMF Kritizoval Za to, že Zvýšení Daní pro Vysoké Příjmy

Mezinárodní Měnový Fond (MMF) nedávno naznačil, že velké ekonomiky bude dělat dobře, aby zvýšení jejich daní pro vysoké příjmy, protože by jim pomohla řešit problémy nerovnosti a snížit své deficity.

Zpráva MMF uvedl, že zvýšení daní by nemělo bránit celkový růst a ukázal na daň vyvolává prováděné OECD zemí od roku 1981. Zpráva MMF uvedl, že když se zeměmi OECD učinila přiměřené zvyšování daní, to nemělo mít negativní dopad na jejich ekonomiku.

MMF návrh přichází krátce poté, co americký Prezident Donald Trump oznámila zásadní daňové reformy, která zahrnuje snížení horní úrovně zdanění od 4.6 pc 35pc. Šéf MMF pro fiskální záležitosti, Vitor Gaspar nezdálo velmi zapůsobilo snížení daní a uvedl, že zatímco teoreticky je možné, že bylo jen velmi málo údajů, které naznačují, že snížení daní pomohlo generovat další příjmy a podpořit ekonomiku.

Financial Times

MMF je návrh na zvýšení daní pro vysoké příjmy přijaté kritiky z mnoha různých stran. Některé z těch, které kritizoval mezinárodní měnový fond zahrnut Republikánské ředitel amerického Úřadu pro Řízení a Rozpočet Mick Mulvaney a Alex Wild , kdo je ředitel výzkumu pro Aliance daňových Poplatníků.

V prohlášení, řekl, Wild

To je stěží překvapivé, aby MMF volá po vyšší daně, za prvé proto, že jejich zaměstnanci nemají platit daně, a za druhé, protože jsou téměř vždy špatně. Vzhledem k fondu nedávné katalog okázale špatný úsudek volání na euro, Brexit, Řecku a velké BRITÁNII fiskální politiky, je zázrak, že se někdo věnuje pozornost jejich politické recepty

Nicméně tam bylo několik, jako je John McDonnell, stínový ministr financí za britské Labouristické strany, kteří podpořil MMF návrh. McDonnell uvedl, že jeho strana udělala podobný případ během všeobecných Voleb, protože by mít za následek spravedlivější daňový systém.

MMF zpráva také poukázal na to, že vlády musí přijmout jiný pohled na různé typy daně z bohatství by mohly uložit ke zvýšení daní z kapitálových zisků. Zpráva neměla zvýraznit nějakou konkrétní ekonomiky, ale řekl, že majetkové a pozemkové daně byly velmi spravedlivé a zůstal nevyužitý.

MMF také vyjádřil obavy ohledně globální ekonomiky a která uvádí, že počet zranitelností zůstalo pod povrchem a může významně ovlivnit oživení globální ekonomiky. Úvěrové boomy byly označeny jako největší problém pro globální ekonomiku, ale ve zprávě se jasně stanovit, že ne všechny úvěrové boomy by to mít za následek finanční krize.

Nejnovější články: