RBI Chce Zákazník Ověření Přes Živé Video

Reserve Bank of India (RBI) se ocitl pod drobnohledem v nedávné době, a nyní více než kdy poté, co Guvernér RBI Urjit Patel odstoupil 10. prosince citovat osobní důvody. RBI nebude mít jeho vedení už jako Centrální Banka vypadá, aby se zásadní změny do Indie bankovní proces.

Zprávy naznačují, že Indické banky budou mít brzy nové možnosti pro zákazníka ověřování, včetně live video je k dispozici. To bylo odhaleno v nedávném setkání, kde RBI vedení zájem na použití on-line ověření, že kreslil na Aadhar (občanský průkaz) databáze.

High-Tech Integrace

Indie používá 12-ti místné identifikační číslo (Aadhar), který zaznamenává oba biometrické a identifikační údaje. Považován za největší na světě biometrický IDENTIFIKAČNÍ systém, je užitečné pro potvrzení totožnosti Indický občan. RBI navrhuje použití XML formátu internet čerpat omezené množství dat od Aadhar databáze k identifikaci lidí.

To je podobné předchozí Aadhar založené na zákazníka ověření, ale pouze upozorňuje na omezené údaje. Předchozí režim byl velmi populární, ale byl sražen Nejvyšší Soud v říjnu. Toto rozhodnutí vyloučen soukromé společnosti z používání Aadhar-na základě dat v jejich činnosti. To je problém pro ty, kteří ji používají jako své know-your-customer (KYC) metoda.

XML proces je mnohem levnější než papír-based authentication, ale to je zatížena tím, že to je zákonem vyžadováno, aby byly tři kroky od přístupu k Aadhar databáze. Bankovní sektor navrhl alternativní využití videa jako lepší alternativa. RBI byl zájem v procesu a uvedla, že by raději, live videa, spíše než zaznamenán ty.

V prohlášení, anonymní zdroj na setkání řekl, že

Video-založené KYC je životaschopný proces a bylo navrženo podle některých technologických firem. RBI chce, live videa, které mají být použity, a nebyl zájem o to, umožňující nahraná videa ověřena pomocí umělé inteligence.

Další Změny KYC

Podle zdrojů, regulátor je stále čeká na změny v zemi je Předcházení Praní špinavých Peněz Zákon, než se podniknout kroky k úpravě KYC pokyny pro banky. Je to hlavně proto, že Zákon je to, co dává tyto pokyny.

Další možnosti byly také považovány za náhradu do Aadhar-based systému. Jeden z předních běžců byl QR kód metody ověřování, které by se vázaly k Aadhar systému, ale nebude plně využívat jeho data. Hlavní překážkou pro jeho přijetí, byl o tom, jak snadné by bylo, aby roll to po celé zemi.

Nedávné rozhodnutí proti použití Aadhar systém má zmrzačený několik společností, které byly nutné k potvrzení totožnosti jejich klientů, jako mobilní peněženky a banky. Tyto společnosti jsou nyní překotně způsoby, jak splnit jejich požadavky. února, což je, když lhůtu pro ukončení používání Aadhar systém se stane.

Nejnovější články: