UK Vláda Vyzvala K Zákazu Jednostranného Zvýšení Kreditní Karty Limity

Charitativní organizace s názvem 'Citizens Advice' vyzval britskou vládu, aby zákaz společnosti vydávající kreditní karty od získávání zákazníků úvěrových limitů bez povolení. Charity z odvolání poté, co provedla průzkum a zjistil, že jeden z pěti z nich čelí dluhové problémy, řekl, že poskytovatel karty byl zvýšen jejich výpůjční limit, aniž by obdržel nějaké žádosti od nich.

Lidé, kteří čelí dlouhodobé dluhu, zejména byly pravděpodobně vidět své kreditní karty limity zvyšuje. Téměř 18 procent z těch, dotazovaných uvedlo, že jejich maximální výpůjční se zvýšila v minulém roce, v porovnání s 12% všech držitelů kreditních karet.

V prohlášení Gillian Chlap Citizens Advice generální ředitel řekl,

Je jasné, že nezodpovědné chování některých věřitelů je, aby se lidé dluhové situace horší – například nabízet více úvěru, kdy již mají tisíce liber nesplacený dluh. Regulátor musí zajistit, že věřitelé jsou s přihlédnutím lidí celý finanční a osobní situaci před schválením další úvěr

Uvedla, že zákaz by zajistit, že ti, kteří trpí dlouhodobé dluhy by mít větší kontrolu nad své finance.

Zadlužení domácností roste v BRITÁNII i jako mzdy zůstaly ploché a inflace se vyšplhala. Odborníci se obávají, že ekonomika je do značné míry pramení tím, že rostoucí dluh. Ratingová agentura Moody ' s vydala varování, v červenci tohoto roku, že země s nižšími příjmy rodiny byly citlivé na vysokou úroveň zadlužení, jak ekonomika zpomalila v důsledku Brexit.

Názor, opírající se o data z Bank of England , která ukázala, že půjčenou částku UK spotřebitelé používají kreditní karty, nezajištěné úvěry a přečerpání bylo až o 10 procent, pro rok končící v červenci, dosahující £200 miliard, poprvé od roku 2008. Téměř £67 miliard dolarů, což je třetina tohoto dluhu na kreditní karty.

Oficiální data potvrzují, že reálné příjmy se snížily. Průměrná mzda vzrostla o 2,1 procenta ročně v období tří měsíců končící v červnu, mnohem nižší, než je převažující míra inflace 2,6 procenta ve stejném období. Nicméně, celkové spotřebitelské výdaje se zvýšily o 1,3 procenta za rok až do července, podle zprávy tvoří Úřadu pro Národní Statistiky.

UK regulační orgán – Financial Conduct Authority (FCA) navrhl několik opatření na pomoc těm, bojuje dlouhodobé dluhy z kreditních karet. Jeden z návrhů bude vyžadovat, aby společnosti kreditních karet kontaktovat zákazníky potácí v takových podmínkách na tři roky a více, nastavit plán pro splácení. Citizens Advice chce intervence, aby se stalo dříve, nejlépe do dvou let značka.

Nejnovější články: