EU Přepadení Americké technologické Společnosti S Neobvyklými Daňové Pravidlo

Výkonný orgán Evropské Unie právě navrhla nový digitální daň', že podrazy tech gigantů, jako jsou Apple, Amazon a Google.

Návrh zahrnuje zavedení daně na celkových tržeb technologických společností působících v EU, a ne na jejich zisky. Od daně se na celkové příjmy a ne jen zisk, to může být značný zásah do jejich příjmů.

Důvodem pro tuto daň je, aby zakročilo na mnoha daňové úniky, že tech obři zavedli, aby se zabránilo platit jejich spravedlivý podíl.

Neobvyklé EU, Daňové Zákony Potíže Tech Obři

Nové daňové pravidlo funguje uložením tři procenta řez na všechny digitální služby příjmy. Například, pokud Facebook prodává reklamu uživatelům v Bruselu, pak by tak musel zaplatit 3% daň z Belgie vláda. Odborníci odhadují, že to může vytvářet kolem 5 miliard eur každý rok pro EU.

Financial Times

Tato nová daň EU pravidlo může být velký problém pro tech obři, kteří působí v mezinárodním měřítku. I když je daň uložena v EU, pouze několik zemí mimo EU jsou již tím, že by byl ochoten zavést podobné daňové pravidlo, dokud mezinárodní předpisy jsou nastaveny.

V prohlášení, Pierre Moscovici, Komisař pro Hospodářské a Finanční Záležitosti, Daně a Celní řekl,

Naše pre-Internet pravidla neumožňují naše Členské Státy, aby daňové digitální společnosti působící v Evropě, když mají malou nebo žádnou fyzickou přítomností tady. To představuje stále větší černá díra pro Členské Státy, protože základ daně je rozleptává. To je důvod, proč jsme, že předloží novou právní normu, stejně prozatímní daň za digitální aktivity.

Ne Všichni Členové EU Ve Prospěch Nových Daňových Pravidel

Naštěstí pro tech společnosti, tato daň ještě potřebuje jednomyslný souhlas všech 28 členských států EU. Jediný hlas proti, že by blok daňové pravidlo pro prováděn. Tam jsou již některé vlády námitky k dani. Říká se, že novou daň bude tlačit zákazníkům používat software, který není předmětem předpisů EU. Jedním z nejhlasitějších kritiků je Irsko, které tvrdí, že takové daňové otázky by měly být řešeny na celosvětové úrovni, a nikoli na regionální.

Tech Obři nemusíte se bát příliš brzy, jak to bude trvat více než několik měsíců pro tyto daňové zákony musí být schválen a vstoupí v platnost.

Nejnovější články: