Saudi Aramco K Zahájení Svět je Největší IPO V listopadu

I když Saudi Aramco v poslední době dostal zásah od bombardování rafinérie, to není zastavení společnost od jít dopředu s velkou počáteční veřejné nabídky (IPO), které oficiální oznámení proběhne příští týden.

Tolik očekávané IPO byl na karty po dlouhou dobu jako Saúdská vláda se snaží po dlouhou dobu, aby diverzifikovat své hospodářství. V plánu je prodávat o dvě procenta akcií společnosti o Saúdské Arábii domácí burza, která může zvýšit v blízkosti na $40 miliard.

Bloomberg Trhů a Financí

Konečné Schválení Příští Týden

Saudi Aramco členů rady se očekává, že na setkání s poradci na Oct 17 a dát své konečné povolení k prodeji příští týden. Setkání bude hlavně o měření tržní podmínky pro navrhované IPO. Tam je probíhající roadshow, který je předkládán potenciálním investorům a zpětné vazby z této roadshow bude pomoc při finalizaci rozhodnutí.

Finanční analytici říkají, že Saudi Aramco jede na plné obrátky pro navrhované IPO, a předpovídají, že předpokládané výpis bude někdy v listopadu. Společnost očekává zhodnocení ve výši 2 bilionů dolarů, což bude dvojnásobek Apple Inc. IPO prodej je velká část Korunní Princ Mohammed bin Salman's push diverzifikovat Saúdská Arábie ekonomiky.

Klíčové Termíny Následovat

Investoři z celého světa bude bedlivě pozor na to, co by mělo být největší IPO na světě. Ti, kteří mají zájem v Saudi Aramco IPO by měl bedlivě sledovat na těchto datech.

První z nich je 17. října, kde konečné rozhodnutí o IPO bude. V plánu je pak zveřejnit prospekt na 27. října, které bude k dispozici jak v arabštině a angličtině tak, že investoři z celého světa mohou dozvědět více.

Oficiální roadshow na podporu IPO začne kolem 3. listopadu. To bude přijít s dva-týdenní období předplatného.

Na roadshow bude zahájena o měsíc propagace a reklamy na podporu IPO. Je pravda, že mnoho inteligentní investoři budou ochotni investovat okamžitě, ale Saudi Aramco ví, že více kupujících to bude, tím lépe IPO. Odborníci předpovídají, že první akcie se objeví na Saúdský akciový trh do konce listopadu. Termíny nejsou konečné, a když oni mohou ještě změnit v závislosti na různých vnějších faktorů, a to zejména pokud Aramco rada rozhodne odložit věci ještě dále.

Mnoho investičních bank, které již v polovině pre-IPO výzkum. V případě, že plán výše uvedené platí, že bude mít jen tři týdny, aby se věci pohnuly ve srovnání s šest-osm týdny obvykle si pro větší globální investice.

Nejnovější články: