Silný Růst Ve 3. Čtvrtletí Pro Čínu Uprostřed Přetrvávající Dluhové Starostí

Čína zaznamenala silný ve třetím čtvrtletí růst, který se očekává, že k tomu, aby ekonomika na cestě k dosažení vládní celý rok cíl. Nicméně odborníci varují, že zvýšená úroveň dluhu by mohla ohrozit ekonomické stability.

Čínský Hrubý domácí produkt (HDP) se zvýšil o 6,7 procenta v letošním třetím čtvrtletí, kdy ve srovnání se stejným obdobím loňského roku, které spadají do vlády předpokládá růst o 6,5 procenta na 7 procent. V prohlášení, Michael Každý, vedoucí finanční trhy výzkum v Rabobank v Hong Kongu, řekl,

Je úžasné, co bublina a šílený dluh zvyšuje lze dosáhnout. To není udržitelné, ale pak alternativou je nic, nikdo na to nechce myslet

IG UK

Údajů zveřejněných za září ukazuje několik klíčových ukazatelů vystupovat důrazně. Čínské úvěrové opatření však přestřelil očekávání, s důrazem na obavy z rostoucí vliv. Sektor služeb vzrostl o 7,6 procenta, což bylo nejrychleji rostoucí odvětví. Průmyslová produkce vzrostla o 6,1 procenta oproti stejnému období loňského roku, zatímco maloobchodní tržby vzrostly o 10,7 procenta.

Fixní investice aktiv viděl růst o 8,2% v období mezi lednem a září a soukromých investic viděl nárůst o 2,5 procenta.

Státní podniky byly hlavním tahounem růstu, svědky, což představuje nárůst o 21,1 procenta na úroveň investic. Rychlý růst úvěrů v zemi vedla k bydlení boom s cenami roste exponenciálně v zemi velkých městech. Odborníci se domnívají, že stabilita v růstu umožní Čínské politiky, aby přijaly opatření na rostoucí zadlužení a řešení hrozící finanční rizika. Vláda stanovila pokyny k nižší kreditní úrovní, i když dříve takové opatření měla jen malý dopad. Úředníci z Mezinárodní Měnový Fond vyzval k takové opatření jako klíčovou prioritu.

Ředitel Světové Banky v Číně, Mongolsko a Korea, Berte Hofman uvedl, že i přes celkový globální růst zbývající chudé, Čína byl na jeho způsob, jak dosáhnout svého cílového růstu. Hofman dodal, že otázka pro úřady byl nyní určit správnou rovnováhu mezi podporou růstu poptávky, řízení rostoucí zadlužení a zavádění strukturálních změn pro zlepšení produktivity.

I přes nová omezení zavedla vláda na transakce s nemovitostmi, v Číně prodeje nových domů vzrostly o 61 procent v září více než v loňském roce. Bloomberg Intelligence ekonomové Fielding Chen a Tom Orlík prohlásil, že politici v zemi byly nyní více se zaměřit na kontrolu rizika, spíše než posílení růstu. Zatím téměř 21 měst dali omezení na nákup bydlení a zpřísnily poskytování úvěrů v posledních několika týdnech.

Nejnovější články: