FCA Odhaluje Nová Pravidla Pro Cfd A Podobné Finanční Produkty

Britský finanční watchdog – Financial Conduct Authority (FCA), která právě vydala nová pravidla, která budou řídit kontrakty pro rozdíl (Cfd) a podobných finančních produktů v zemi. To je další rána proti maloobchodní obchodní odvětví jako nová pravidla omezí jejich schopnost obchodovat. Nicméně, na druhou stranu to poskytuje vrstvu ochrany pro retailové obchodníky, takže to může povzbudit některé obchodní.

Přístup, který FCA přijal je podobný tomu, který provádí pro cenné Papíry a Trhy (ESMA) v loňském roce. Za prvé, bude pákový čepice na obchody. To se pohybuje v rozmezí od 2:1 do 30:1. To docela omezuje high-objem obchodů s obchodníky omezena na určité úrovni.

Navíc makléři jsou instruováni, aby automaticky zavřít pozice klienta, pokud jejich prostředky jít pod 50 procent marže potřebné k udržení své obchody otevřené. Makléři jsou také potřebné k realizaci záporného zůstatku ochran v místě. To je dobrá věc, protože to znamená, že klienti nemohou ztratit více prostředků, než mají uloženy u makléře.

Tam bude také třeba pro upozornění na rizika na webové stránky, makléř. To budou podobné těm na krabičkách cigaret, a jsou nezbytné k odhalení klientům procento zákazníků, které jste ztratili peníze obchodováním s nimi. Konečně, makléři nemůže nabídnout zákazníkům casino-style uvítací bonusy nebo jiné výhody, které povzbudit investory, aby s nimi obchodovat.

Mezery Odstraněny

Tyto pravidla by měli již být obeznámeni s makléři, kteří viděli omezení, které orgán ESMA realizován v roce 2018. Hlavní rozdíl s novou sadou pravidel, válcované ze strany FCA je, že finanční watchdog má uzavřeny některé nedostatky, které byly objeveny v ESMA pravidla.

Pro jednoho, FCA říká, že tato pravidla se vztahují na všechny CFD-jako možnosti, které makléři mohl myslet, nabízející namísto běžné páky-omezené CFD. Firmy, které jsou založeny v Evropském Hospodářském Prostoru jsou také očekává, že následovat těchto omezení. Tato omezení se budou vztahovat pouze od začátku září. FCA odhaduje, že tyto změny by mohly výrazně snížit roční ztráty z obchodování s CFD. Částka se může pohybovat od £267m £451m každý rok.

V prohlášení, Christopher Woolard, FCA výkonný ředitel pro strategii a hospodářské soutěže,

Naše intervence následuje důkaz firem agresivně marketing Cfd široké veřejnosti, což znamená, maloobchodní spotřebitelé kupují produkt, který není vhodný pro ně. Viděli jsme, firem, které nabízí Cfd s čím dál vyšší pákový efekt, což vede k vysoké proporce spotřebitelů, ztrácí peníze. Pravidla EU jsou dočasné. Nová pravidla zachování a posílení ochrany spotřebitelů.

Nejnovější články: