BofAML Správce Fondu Průzkum Odhaluje Obavy Investorů

The Bank of America Merrill Lynch (BofAML) Fond Manažeři Průzkum byl vždy dobrým barometrem toho, jak to, co si investoři myslí. Průzkum vydala tento měsíc nám ukazuje zajímavý pohled. Poprvé od finanční krizi let 2008-2009, korporátní dluh je na vrcholu obavy investorů.

Respondenti průzkumu vyplynulo, že manažeři fondů chtějí korporace utratit své peníze navíc ke zlepšení svých bilancí. To je místo rozšíření nebo odkupu akcií. To je výrazná změna preferencí investorů. Za posledních několik let, investoři líbilo společností, která se zaměřila na jejich kapitálových výdajů na růst.

Nicméně, korporátní dluhopisy dosáhly $9 bilionů značku , a to dělal mnoho investorů obavy. Teď, 48 procent respondentů průzkumu si myslí, že společnosti mají příliš mnoho dluhů visí nad jejich hlavami. Významní investoři, jako Jeffrey Gundlach z DoubleLine Capital jsou varování na trhu, že velké množství dluhu může vést k problémům na trhu a globální ekonomiky.

 

Od té doby finanční krize z konce roku 2000, firmy mají napilno, získávání kapitálu, ale také zvyšuje jejich dluhy. To nepomohlo, že Federální Rezervy snížily úrokové sazby, aby pomohla stimulovat ekonomiku.

I když téměř polovina dotázaných uvedla, že dávají přednost společnosti platit své dluhy, 39 procent si myslí, že rozšíření je stále lepší volbou, zatímco 13 procent jsou toho názoru, že zpětné odkupy akcií jsou způsob, jak jít. Preference pro výdaje kapitálový růst je nejnižší od roku 2009. Společnosti jsou si nevšímá, i když, s firemní dluh zpomaluje svůj růst jen 4,8 procenta.

Globální Obavy

Dluh není všechno, že manažeři fondů se obávají. Mnoho manažerů fondů jsou velmi pesimističtí ohledně růstu globální ekonomiky. Téměř 60 procent respondentů v průzkumu si myslí, že svět zažije zpomalení HDP zisků v příštích 12 měsících. To je znepokojující znamení, protože v poslední době správci fondů byly to starosti, to vyvolala finanční krize v roce 2008.

Věci nejsou tak špatné, i když. Mnoho respondentů si nemyslím, že recese se blíží, s pouze 14 procent předpovídá záporný růst. Většina si myslí, že ekonomika bude vidět stagnaci, spíše než kompletní drop.

V prohlášení, Michael Hartnett, hlavní investiční stratég v BofAML řekl

Investoři nadále medvědí s růst a zisk očekávání klesají tohoto měsíce. I tak se jejich diagnóza je sekulární stagnace, recese, jako správci fondů jsou ceny v holubičí Fed a strmější výnosové křivky.

Nejnovější články: