MMF Zátěžový Test Varuje Čína Potenciálních $280bn Nedostatek Kapitálu

Na Mezinárodní Měnový Fond (MMF) dokončil první komplexní přezkum finanční systém v Číně po dobu šesti let a zjistili, že Čínské banky musí zvýšit své kapitálové rezervy, jinak budou čelit nedostatku kapitálu v náhlém ekonomický krach.

Zátěžový test provádí MMF je test proveden test odolnosti bank v hypotetických nepříznivých ekonomických scénářů. Je to opatření, zda by banky mohly absorbovat ztráty, přežít podniky a pokračovat v poskytování úvěrů domácnostem a podnikům.

MMF byl schopen průzkumu 75 procent z Číny bankovní systém aktiv. Zjistili, že 27 z 33 bank, které stres-testovány byly pod-vydělával alespoň jedno opatření. Pouze horní čtyři bank, včetně Průmyslové A Obchodní Bank of China Ltd. mají za to, že mají dostatek kapitálu.

Financial Times

Podle Ratna Sahay, MMF zástupce ředitele měnové a kapitálové trhy, Čína čelí tři hlavní rizika. První riziko je pro potřebu růstu úvěrů zpomalit, protože nárůst úvěrů byla spojena s finanční nouzi v jiných ekonomikách. Za druhé, že záruky by měly být postupně vymýcena, protože zaručuje podporovat příliš mnoho rizika tržeb.

Za třetí, je třeba pro banky, aby zajistit více kapitálu k zajištění se proti případné ekonomické katastrofy.

V současné době, Čína má nezdravé úvěry k HDP zhruba 25% nad dlouhodobý trend. V nejhorším případě, v Číně je aktuální tok kapitálu, země by mohla čelit 2,5 procenta důlek v HDP, které by mohly výši 280 miliard. V této hypotetické nejhorším případě, MMF uvádí, že nesplácené poměr úvěrů od bank bude skákat z 1,5 procenta na 9,1 procenta.

Do kmenového kapitálu Tier 1, kapitálový poměr, který se používá jako měřítko finanční síly, bude to jít dolů tak nízké, jak je 4,2 procentního bodu. To znamená, že banky budou schopni pokračovat v poskytování úvěrů. Z hlediska likvidity, testy také zjistila, že čtyři banky budou trpět nedostatek likvidity pouze 30 dní po výrazně nepříznivý scénář.

Lidové Bank of China řekl, že komentáře na MMF zátěžový test může být sporné. Podle národní banky, Čína má silnou schopnost odolávat budoucí rizika, a to zejména od Prezidenta Xi Jinping má dát finanční stabilita je nejvyšší prioritou pro jeho vládu. Zjištění MMF tak po 10-leté Číny úvěrový boom, kdy její finanční systém zdvojnásobil ve velikosti jako je přechod od exportně orientované ekonomiky do služby a spotřeby založené na systému.

Některá doporučení od MMF, jak zlepšit Číny odolnost proti finanční katastrofy jsou: vytvořit nový regulační orgán se zaměřil na finanční stabilitu a zvýšit personální obsazení v regulačních orgánů, povzbudit banky drží více likvidních aktiv, řešení nedostatků v údajích, které brání sledování rizik a nařízení, a snížit spoléhání se na veřejné prostředky.

Nejnovější články: