Apple Karta Dostane Do Potíží "Sexistické Úvěrové Limity"

Začátkem tohoto roku, Apple Inc. rozhodl se rozdělit do financí a zahájení jeho Apple Karta. Apple má velmi angažuje řada zákazníků po celém světě, kteří jsou vždy připraveni vyzkoušet něco nového, co Apple uvolní. Nová Apple Karta byla vydána v srpnu a je v podstatě kreditní karty se značkou Apple.

Ačkoli tam jsou tak mnoho různých kreditních karet, tam na trhu, co tato karta přinesl ke stolu byl Apple je tech-důvtipný funkce. Uživatelé mohou sledovat nákupy on-line pomocí Apple Wallet a tam byl i komentář jsou k dispozici na utrácení.

Karta, samozřejmě, byl určen pro Apple nákupy a dokonce nabízí speciální hotovosti zády na ně. Nicméně, nový Apple Kartu obdržel flak pro řadu použití.

Wochit Podnikání

Různé Kreditní Limity

V nedávném tweetu, David Heinemeier Hansson, známý tech developer, řekl, že to bylo nespravedlivé, že on měl úvěrový limit 20 krát vyšší než jeho žena. S oběma z nich v jedné domácnosti a mít lepší kreditní skóre, to by mělo být obráceně. Hansson rychle označen algoritmus za kreditní kartu jako sexistické, jak se zdá, k diskriminaci žen, pokud jde o poskytování úvěrů.

@AppleCard je takovej sexista program. Moje žena a já jsem podat společné daňové přiznání, žít ve společenství vlastnictví státu, a byl ženatý na dlouhou dobu. Přesto Apple black box algoritmus myslí, že si zaslouží 20x úvěrového limitu má. Žádné odvolání práce.

— DHH (@dhh) 7. listopadu 2019

Tato stížnost byla brzy zopakoval Steve Wozniak, jeden z Apple zakladatelů. Podle něj, on měl desetkrát úvěrový limit, jeho žena. Další tweety navázala, které odhalily skutečnost, že se zdálo, že Apple Karta byla sexistické, když přišlo na rozdávání úvěrové limity.

To samé se nám stalo. Dostal jsem 10x úvěrového limitu. Nemáme samostatný bankovní nebo kreditní karty, účty nebo jiné samostatné aktiv. Těžké se dostat člověka na opravu. Je to velký tech v roce 2019.

— Steve Wozniak (@stevewoz) 10. listopadu 2019

Jako výsledek, New York Department of Financial Services brzy začne vyšetřování, co se děje v zákulisí. Případ spadá pod jeho kompetenci, protože finanční podporovatel za Apple Karta je Goldman Sachs, který vychází z New Yorku. Šetření bude zabývat tím, zda zákony byly porušeny, protože je to právní požadavek, že spotřebitelé by měli být zacházeno stejně bez ohledu na pohlaví.

Odpověď Od Goldman Sachs

V prohlášení, Andrew Williams, mluvčí Goldman Sachs mluvčí, řekl

Naše úvěrová rozhodnutí jsou založena na zákazníka bonity a ne na faktorech, jako je pohlaví, rasa, věk, sexuální orientaci nebo na jiném základě zakázaném zákonem.

Investiční banka byla odbočovat a vyzkoušení nových finančních produktů v posledních letech. Apple Karta je bankou první kreditní kartu a mohl být jeho vlajkový produkt na trhu kreditních karet. Banka je nyní nabízí také služby, jako je ukládání a půjčování osobní půjčky prostřednictvím svého on-line dceřiné společnosti Marcus Goldman Sachs.

Nejnovější články: