Kiwi posiluje na zvýšení ceny sušeného plnotučného mléka

Nový Zéland viděl schodek obchodní bilance ve výši asi 18 milionů v únoru vzhledem k poklesu ceny a objemy vývozu mléka a mléčných výrobků. Trh očekával přebytek ve výši 127 milionů eur. Obchodní deficit oslabené Kiwi dolar proti Jenu.

Politická nejistota v Evropě, selhání Trump zrušit Obamacare a Fedu méně jestřábí tón také pomáhal jen, aby získali proti Nový Zéland dolar. Od 1. Března , NZD/JPY páru klesla téměř o 400 pipů na minimum 76.91. Očekáváme zvrat ze současné úrovně o 77.20 v důsledku skutečností uvedených níže.

V mléčné dražby prováděné na Novém Zélandu, v úterý, global dairy index vzrostl o 1,6%, což má za následek zvýšení průměrné ceny mléčných výrobků na $3,005 za tunu. Zejména cena sušeného plnotučného mléka, což představuje velkou část Nového Zélandu vývozu vzrostly o 2,4% na $2,924 za tunu.

TRT World

Mezi listopadem a Březnem, vývoz ovoce z Nového Zélandu se snížil o 39%. Pokles měl negativní dopad 2,8% na obchodní bilanci. Nicméně, Nick Tufley, ekonom Commonwealth Bank of Australia, je toho názoru, že by se situace mohla brzy změnit s ohledem na celkovou sílu pěstitelství.

V úterý, Bank of Japan oznámila 0,1% y-o-y zvýšení jádrové inflace spotřebitelských cen v Březnu, oproti 0,2% růstu v předchozím měsíci. Analytici očekávali core CPI zvýšení o 0,2%. V USA Bureau of Economic Analysis uvádí, že obchodní deficit se snížil v únoru 2016. Kombinace úzké obchodní deficit v USA a v chudých CPI data z Japonska by mohla mít negativní dopad na Jenu. Proto, s ohledem na výše uvedené údaje, počasí jsme rally na NZD/JPY páru.

Technicky vzato, stochastic indikátor, s čtení pod 20, naznačuje přeprodané situaci. Menší podpora existuje pro NZD/JPY páru na 77.10. Podobně, 78.10 a 79.40 působí jako významné úrovně odporu. Takže, obchodník, můžete očekávat, že Nový Zéland dolar rally proti Jenu.

NZD/JPY Páru: 6. dubna 2017

Tím, že koupí Nový Zéland dolar výměnou Jenu, na 77.20 úrovně, obchodník může získat z blížící se rally. Aby se snížilo riziko, příkaz stop loss může být umístěn níže 76.40. Pokud dvojice stoupá, jak se předpokládalo, tak dlouhé pozice může být prodáván v blízkosti 79.40.

Z mnoha smluv, které nabízí binární makléř, možnost volat, nebo jeho ekvivalent, s uplynutí období jednoho týdne, je možné zakoupit. Investice mohou být provedeny, když NZD/JPY pár obchoduje na asi 77.20.

Nejnovější články: