Indické Banky Se Zaměřují Na Kybernetické Bezpečnostní Opatření

Jako push pro použití s digitálními kanály pro finanční transakce, zisky místě v Indii, pojišťovny jsou vidět nárůst poptávky po kybernetické pojištění od finančních institucí a bank.

Banky čelí rostoucí hrozbě ze strany hackerů, pojišťovny poukazují na to, že kybernetické pojištění odpovědnosti se stala velmi důležité pro ně. Rodící se počítačové odvětví pojištění v zemi je v současné době stojí pouze Rs. 60 crore.

Indie je největší banka State Bank of India (SBI) je jednou z bank, která byla v poslední době zasažena cyber podvod, který má nutil banky, aby přemýšlet o tom, včetně kybernetické pojištění pro své 30 milionů zákazníků.

V prohlášení Rajnish Kumar SBI generální ředitel řekl, že

Jsme vždy viděli maximální bezpečnost ve všech našich informačních systémů. Jsme nyní zvažuje, jak využít počítačové pojištění se vztahuje pro naše zákazníky. Jsme aktivně zkoumá problém. Jediné, co musíme zajistit, je, že náklady na pojištění se vešly do našeho systému

IBEX INDIE Bankovních technologií show 2017

Všechny významné neživotní pojišťovny, jako je ICICI Lombard, Tata AIG, Nové Indie a HDFC Ergo poskytnout cyber pojištění. Nejnovější kyber-útok byl zaznamenán před několika měsíci, když je velkého rozsahu narušení bezpečnosti způsobené úniku ATM údaje pro více než 3,2 milionu debetních karet z různých bank. Zákazníci hlášeny nelegální používání jejich karty v místech, jak daleko jako Čína.

Některé z největších bank v zemi, byli zapojeni v narušení bezpečnosti a zahrnuty jako SBI, ICICI Bank, HDFC Bank, Axis Bank, a ANO, Banky. I když SBI neměl čelit ztrátám z narušení bezpečnosti, to musel blokovat téměř 6 lakh debetní karty a postižené zákazníky byli nuceni změnit své karty.

Další banka ohrožena v poslední epizoda byla Bank of Baroda , který se také vyjádřil zájem na provádění cyber pojištění proti takové události. Bank of Baroda MD & CEO, PS Jayakumar vyzdvihla, že je důležité chránit spotřebitele, a proto banka byla ráda, aby se kybernetické pojištění.

Nové Indie předseda představenstva a generální ředitel, G Srinivasan potvrdil, že některé velké banky byly v diskusích na nákup počítačové pojištění. Rostoucí výskyt počítačové kriminality upoutala pozornost centrální banka země stejně. Reserve Bank of India (RBI) nedávno oznámila, že všechny banky budou potřebovat, aby tvoří zvláštní výbor složený z top bankovní úředníci a bezpečnostní experti zvládnout otázky týkající se kybernetické bezpečnosti.

Spolu s podrobnými pokyny k zajištění kybernetické připravenosti, RBI je také plánuje zřídit inter-disciplinární panel studovat různé kybernetické hrozby, kterým čelí Indické banky a stanovení opatření k jejich řešení.

Nejnovější články: