Guvernér čínské lidové banky Se Snaží Uklidnit Trh v Průběhu Major FX Obavy

Čína je volatilní trh, který způsobil vážné obavy na počet zemí, vyhladit miliardy dolarů v obchodování. Zatímco tržní analytici se domnívají, že tento trend v Číně bude pokračovat i v roce 2016, Čou Siao-čchuan, guvernér lidové Banky Číny (PbOC), která je Centrální Banka hrát tyto obavy ve snaze přinést klid do otřesený trhu.

Čínské devizové rezervy výrazně klesly a dosáhly rekordní minimum, když ve srovnání s poslední čtyři roky. Na Institutu pro Mezinárodní Finance oznámila, že Čína byla nucena vyslat téměř 113 miliard v průběhu ledna 2016 ve snaze zkusit a zastavit pád své měny. Guvernér uvedl, že tento trend nebude pokračovat dlouho a renminbi bude stabilizovat během krátké doby.

V prohlášení Siao-čchuan řekl

Celkový přebytek obchodní bilance v roce 2015 byl blízko k $600bn a čistý vývoz je příspěvek k hdp nebyla nízká, takže tam není žádný motiv odepisovat renminbi kvůli čisté vývozní expanzi. Banka bude používat koš měn jako referenční a vhodně spravovat jakoukoli denní volatility v renminbi vůči dolaru, stejně jako použití širší škálu ekonomických údajů.

Čína a její centrální banka získala hodně kritiky od mezinárodních trzích přes skutečnost, že oni nebyli velmi transparentní jednání a nebyli zájem o sdílení informací s mezinárodním společenstvím. To bylo poprvé za několik měsíců, že senior výkonný Centrální Banka se rozhodla vrhnout více světla na otřesy trhu Číny.

Xiaochuan Peking bránil a politika Centrální Banky tím, že nejsou kouzelníci, aby vyhladit všechny nejistoty jen proto, že některé mezinárodní stran se cítil pod tlakem. Guvernér pokračoval říkat, že někdy informace není vydáno, protože PbOC má čekat na nové údaje, které mají být plně aktualizovány s relevantní statistiky a čísla.

Guvernér také hit na trhu spekulanti, kteří byli zaměřené na Čínu a jüan tom, že Centrální Banka nebude ovlivněna těmito spekulantům a místo toho se bude i nadále zůstat trpěliví a nechat trh rozhodnout, na kolísání měny a úrovně, které vám pomohou zjistit více flexibilní forex sazby.

Řada analytiků trhu v Číně přivítal této aktualizace od guvernéra Centrální Banky a věří, že toto úsilí o zlepšení komunikace a transparentnost přinese více stability do Číny a globální trhy.

Nejnovější články: