Austrálie, Aby Zvážila Zákaz Na $100 Nominální Hodnota Měna

Australská vláda připravuje pracovní skupinu, aby přezkoumala možný zákaz na $100 vědomí, že součástí zátahu na zemi je rozsáhlé peněžní hospodářství.

V prohlášení, Kelly O ' dwyer Finanční Služby, řekl Ministr

Není nic špatného na hotovost, otázka je, když lidé nemají prohlásit to. Peněžní hospodářství je v hodnotě 1,5% HDP, to je asi $21 miliard. Pokud se dostaneme procento z toho, že příjmy, které dluží Australský lidí

Částka, která je pravděpodobné, že bude terčem zákaz se odhaduje na méně než předpokládané množství chybějící v důsledku vyhýbání se daňovým povinnostem. O ' dwyer bude zodpovědný za formování pracovní skupiny, která bude zkoumat otázku, která se snaží učit se ze zkušeností Francie a Švédsko. Francie plánuje zákaz jakékoliv platby v hotovosti nad 1000 eur, zatímco ve Švédsku podniky zabývající v hotovosti je třeba použít certifikované pokladny, že je pod drobnohledem finančních úřadů.

Pracovní skupina by měla předložit své prozatímní závěry do konce dubna 2017. Pokud by však pracovní skupina být schopni určit přesné množství peněz, které se ušetří, pak to bude s největší pravděpodobností odhalit množství pouze během zasedání o rozpočtu v Květnu 2017. Krok zvážit $100 ban je součástí vládního plánu na řešení cash-led černé ekonomiky v zemi.

Reserve Bank of Australia, země centrální banka uvedla, že i přes rostoucí využívání elektronických plateb, $100 poznámky jsou v širokém oběhu. Odhady naznačují, že tam jsou 12 $100 poznámky na osobu v oběhu ve srovnání s pěti, které byly v oběhu na osobu před 20 lety. $20 bankovek v oběhu je šest na osobu, víceméně v souladu s trendem před 20 lety.

$Bankovek 50 a 100 dolarů poznámky v Austrálii dnes tvoří přibližně 92 procent z celkem hotovost v systému. RBI je zpráva poukazuje na to, že růst v $100 poznámky byl více než $50 a $20 bankovek. Jen v loňském roce, $100 poznámky oběhu vzrostl o 9 procent, nad jeho dlouhodobé tempo růstu o 7 procent. Ve stejném období, $50 poznámky šla nahoru o 6 procent, zatímco 20 dolarů poznámky šel jen o 2 procenta.

Podle zprávy růst v high-nominální hodnota bankovek byla vyšší než růst nominálních příjmů v zemi. To připsat ke vzestupu faktory, jako jsou změny v kurzu a využívání měny pro uchovávání bohatství. O ' dwyer má také není vyloučeno vyřazení vědomí, že pracovní skupina je zdarma prozkoumat všechny možnosti.

Nejnovější články: