EBA Zátěžové Testy Odhalí Slabost Britské a italské Banky

Evropská Unie (EU) v poslední době provedl zátěžový test pro tolik jako 48 bank v EU a výsledky ukázaly, že Britské banky Barclays a Lloyds měl pracovat na zlepšení své slabiny, a to zejména s Brexit rýsuje.

Zátěžové testy provedl Evropský Orgán pro Bankovnictví (EBA) k identifikaci jakékoliv kapitálové díry tak, že vláda sanovat banky, stejně jako ty, udělal v roce 2008, během finanční krize, by se vyhnout. Poslední test má měřit schopnost banky počasí šoky na trhu. To zahrnuje události, jako je rostoucí politická nejistota a hrubý Brexit.

Banky, které nebyli schopni dokončit tvrdé části testu bez zachování základního kapitálu výše 5,5 procenta, očekávalo se, že čelit nějaké následky. To zahrnuje prodej rizikových aktiv, nebo zvýšení více kapitálu. Naštěstí, žádný z 48 banky testovány skončil selhání testu. Nicméně, Barclays a Lloyds byly dva tři nejhorší výsledky.

CNBC Život

Konečné výsledky testů ukázaly, že Barclays měl poslední kapitálu poměr 6,37 procenta a Lloyds měl 6,8 procenta. Hlavním důvodem jejich nízké hodnocení, je jejich expozice vůči rizikovějším úvěrovým. Britské banky mají v poslední době honí vysoké riziko úvěrové, aby zvýšit své výnosy, ale to je vystavují nebezpečí na trhu. Bank of England varovala anglické banky, aby se více opatrní při jednání s spotřebitelských úvěrů.

Barclays a Lloyds reagoval na zprávu o zkoušce poukazem na jejich aktuální kapitálové poměry jako důkaz, že oni by být schopen přečkat jakýkoliv tržní šoky. Barclays tvrdí, že současný poměr kapitálu ve výši 13 procent, zatímco Lloyds nedal přesný počet ale říká, že očekává, že ke zvýšení základního kapitálu další dvě procenta před koncem roku.

Jiné Banky Představení

Britské banky, že nejsou sami v jejich slabý výkon. Italské banky také dopadli špatně. V zemi je Banco BPM a UBI oba skončili s nízkými kapitálovými podíly. Toto bylo očekáváno, protože hodnota státních dluhopisů klesly, protože nová vláda, která přišla k moci nebyl velmi vděčný EU. Růst v zemi, výnosy dluhopisů poškozuje jejich hlavního města a dělat půjčování dražší.

Výsledky testů však ukazují, slabosti Evropského bankovního systému. Je zde dostatek kapitálu v systému, ale špatné úvěry a slabý zisk může dojít k poškození věci značně. Celkově evropské banky zaostávají za USA bank z hlediska ziskovosti, nákladové disciplíny, a úvěrové kvality.

Nejnovější články: