RBS Zaplatit $1,1 miliardy eur Pokuty Za rok 2008 v souvislosti s Krizí Zanedbání povinné péče

Britská banka Royal Bank of Scotland bude muset zaplatit 1,1 miliardy dolarů do AMERICKÉHO regulátora na urovnání obvinění z nezákonných finančních praktik při prodeji hypotečních zástavních listů do družstevní záložny před 2008 hypoteční krize.

Na Národní Credit Union Administration (NCUA) vybírá pokuty na RBS pro prodej finančních nástrojů tzv. obytné-cenné papíry zajištěné hypotékami (RMBS) a v pohodě je součástí vypořádání uzavřít dva případy, podala proti RBS. Banka je výkonný, Ross McEwan řekl, že částka byla zahrnuta v ustanovení $5,6 miliard už zrušil u banky, ale varoval, že tam jsou jiné instituce v USA, kdo by mohl vybírat další sankce na RBS.

McEwan poukázal na to, že banka byla v jednání s NCUA stejně jako Federální Agentura pro Financování Bydlení, ale ne s AMERICKÝM ministerstvem Spravedlnosti (DoJ). Ministerstvo SPRAVEDLNOSTI je pravděpodobné, uložit pokutu, která analytici odhadují, může jít až 9 miliard liber.

Reuters

V prohlášení, RBS řekl,

Jak již bylo uvedeno, RMBS soudních sporů a vyšetřování může vyžadovat další ustanovení v budoucích obdobích, které v souhrnu by mohlo být významně překračující (aktuální) ustanovení.

McEwan původně doufal, že RBS jednání s ministerstvem SPRAVEDLNOSTI by být uzavřena do konce tohoto roku, ale teď tam jsou náznaky, že by to mohlo jen být dokončena příští rok.

Deutsche Bank je jedna z ostatních bank, které čelí kárné opatření z ministerstva SPRAVEDLNOSTI, se jednání o pokutu řekl, začít na $14 miliard. Velikost v pohodě se stáhl Deutsche Bank cena akcií do 30-leté minima, v posledních několika týdnech a je příčinou úzkosti v Německu.

RBS' akcie byly týrané, které Deutsche Bank má problémy zavírání na 175p – hluboko pod 502p průměrná cena, která byla zaplacena za své akcie na poplatníka ve výši 45,5 miliardy záchranný balíček. Banka byla zasažena Brexit strasti jako všechny britské finanční společnosti, ale rozsah ztrát byl mezi nejvyšší.

Britská vláda vlastní 73 procent banky a dříve měl v plánu prodat svůj podíl v průběhu příštích čtyř let. Společnost je nyní v hodnotě pouhých 15 miliard liber. McEwan varoval počátkem tohoto roku, že by bylo náročné pro společnost splnit jeho 2019 cíl 12 procent návratnost vlastního kapitálu.Banka může také být schopna plnit své 2017 cíl prodávat 300 pobočkách jeho Williams & Glyn podnikání, což by mohlo mít za následek čerstvé v pořádku.

Nejnovější články: