Austrálie Obavy Poté, Co Oznámil, Zvýšení Falešné $100 Poznámky

Nárůst padělaných $100 poznámky bylo hlášeno přes maloobchodní prodejny v Melbourne.

Podle místních médií zprávy, vysoce kvalitní kované bankovek jsou předávány prostřednictvím obchodů, restaurací a hospod ve městě.

Tyto poznámky jsou do značné míry k nerozeznání od originálu –jsou vyrobené ze stejného polymeru materiálu a mají stejné designové prvky včetně průhledné okénko ukazuje lyrebird, kromě toho, že všechny mají stejné sériové číslo AI 13933231.

Nedávný příliv poznámky přichází i jako Australská federální vláda zvažuje odebrání$100 bankovky z oběhu odvoláním na své popularitě s těmi podílí organizovaný zločin, obchodování s drogami a daňových podvodů.

Finanční Služby Ministr Kelly O ' dwyer založena nová pracovní skupina v prosinci 2016 se podívat do peněžní ekonomiky po velký skok byl zaznamenán v počtu 100 dolarů bankovek v oběhu.

Mediální zprávy řekl, že dvě skupiny výrobě padělané bankovky byly funkční v Melbourne oblasti. Jedna skupina je řekl, aby byl za cache $2 milionů nekvalitní fake poznámky nalezené v regionální recyklace skladu v prosinci 2016. Další skupina je řekl, aby byl připojen k středovýchodní zločinecké skupiny a působí v severní příměstské oblasti.

Nejnovější várku falešné poznámky by mohly být z obou dvou skupin. Úřady zatkly dvě osoby, které na konci loňského roku poté, co se pokusil pomocí falešných 100 dolarů poznámky v nočním klubu. Muži tvrdili, že se stáhl peníze z nedalekého BANKOMATU. The Reserve Bank of Australia (RBA) vydala nejnovější výzkumné studie na množství padělaných bankovek v oběhu. Podle RBA, oběhu falešné $100 poznámky, je mnohem nižší, než falešné $50 poznámky. Téměř 3650 padělaných $100 poznámky byly navázány v roce 2016, ve srovnání s více než 22.000 falešné $50 poznámky.

V prohlášení RBA řekl,

Spolupráci s AUSTRAC (Australian Transakce, Zprávy a Analýzy Centrum) a Australský Kriminality Komise naznačuje, že to je 50 dolarů nominální hodnota – spíše než $100–, který má tendenci být populární kriminální prvky, protože jeho všudypřítomné použití v legitimní transakce

Regulátor poukázal na to, že došlo k nárůstu množství padělaných bankovek viděl v Australské ekonomiky v posledních 20 letech i přes posun směrem k bezhotovostní způsoby platby. RBA již zahájila program na zlepšení bezpečnostní funkce 20-letý bankovek v zemi.

Nejnovější články: