Německá Podnikatelská Důvěra Se Zlepšuje, Poprvé V 7 Měsících

Podle nejnovější zprávy, podnikatelské důvěry v Německu výrazně zlepšila v Březnu, po zbývající slabé během posledních šesti měsíců, protože podniky byly více pozitivní, o budoucnost a sílu ekonomiky.

Ifo index podnikatelské důvěry se zvýšil na 99.6 z modifikované 98.7 v předchozím měsíci, data z Mnichova-podle Ifo Institutu uvedeno. Ekonomové očekávali, že čtení zůstat beze změny na únor původní skóre 98.5. Index ifo vzrostl poprvé od srpna 2018.

Komentuje index podnikatelské důvěry, Clemens Fuest, Předseda ifo Institutu, řekl: "společnosti jsou poněkud spokojenější se svou aktuální obchodní situaci, a oni jsou rozhodně více optimistický ohledně podnikání v příštích šesti měsících. Německá ekonomika vykazuje odolnost."

Průzkum očekávání opatření vzrostl na 95.6 z 93.8 v únoru. Ekonomové předpovídali skóre 94. Aktuální hodnocení indexu vzrostla na 103,8 od 103.4 v únoru. Ekonomové očekávali, že index klesne až 102.9.

Mezitím, průzkum ukázal, že německý zpracovatelský průmysl dosud nezotavila úplně, z čehož vyplývá, že činnosti v odvětví automobilového průmyslu je stále získává na významu. Důvěra v průmyslovém sektoru se opět zmenšil a očekávání byly pomalý, uklouznutí na nejnižší bod od listopadu 2012. Důvěra v sektoru služeb, na druhé straně dramaticky zlepšila, zejména díky více pozitivní očekávání, povzbuzen pozitivní hodnocení již výhodné podnikatelské prostředí. Obchodní vnímání mají proto mnohem lepší.

Vzhledem k evidentně posílená současnou obchodní situaci, optimismus zpět ve stavebnictví v Březnu, a obecný názor byl v podstatě beze změn. Výsledky povznášející Ifo průzkum přišel po spuštění bezútěšný dat za posledních pár dní v největší ekonomiky eurozóny. Výsledky průzkumu od IHS Markit nákupu manažerů pátek ukázal, že německý soukromý sektor vzrostl na jeho minimální tempem za téměř šest let, a to díky prudkému poklesu výroby.

Strmý pokles produkce, objednávkové knihy vedlo k poklesu v nové exportní objednávky. Vzhledem k obavám, opožděné rozhodování mezi zákazníky, stejně jako menší poptávka v automobilovém průmyslu významně přispěly k poklesu poptávky. Panelu ekonomických poradců německé vlády známý jako "moudří muži" snížil letošní projekce růstu na 0,8% z 1,5% počasí v listopadu na začátku tohoto měsíce.

Recese je nejisté, nicméně, řekl, že panel. Také, Ifo Institut má snížit jeho německý odhad růstu z 1,1% na 0,6% v letošním roce. Lobby skupiny, citoval průmyslové odvětví problémy a narušuje poptávka po německém exportu jako základní důvody pro pokles.

Nicméně, prognóza na rok 2019, se zvýšil z 1,6% na 1,8% jako Ifo předpokládá se pomalu překonat výrobní problémy a zůstat robustní s vlastní spotřebu. Bundesbank uvedla ve své měsíční zprávě, že jako výrobní zpomalení pokračoval, německá ekonomika je pochybné obnovit v prvním čtvrtletí.

Nejnovější články: