MMF Lomítka Globální Výhled Růstu Na politickou Nejistotu, Obchodní Napětí

V úterý, Mezinárodní Měnový Fond zdobené letošní globální ekonomický růst predikce zmínku, obchodní konflikty, slabší podnikatelské důvěry, přísnější finanční situace a větší politické nepředvídatelnosti. Washington založené instituce sekl letošní odhad růstu na 3,3%. v posledním World Economic Outlook, nebo WEO, který je vydáván dvakrát ročně.

V WEO update vydaný v lednu, MMF předpověď o 3,5% růstu, která byla nižší o 3,7% v říjnu 2018 zprávu. Tempo růstu je očekávaný získat podporu v druhé polovině roku 2019.

Růst byl prognózy 3,6% pro rok 2020, v nezměněné podobě od ledna počasí.

Hlavní Ekonom MMF Gita Gopinath řekl

"Toto oživení je nejisté a závisí na oživení v rozvíjejících se a rozvojových ekonomik."

Růst se očekává nárůst ze 4,4% v letošním roce na 4,8% v roce 2020 v rozvíjejících se a rozvojových ekonomik. Oživení, nicméně, je založen na očekávaném růstu doskoků v Argentině a Turecku a vylepšení v dalších napjaté hospodářství, způsobuje značné nepředvídatelnosti prognózy, řekl MMF.

Dále uvedl, Gopinath

"Zatímco globální ekonomika pokračuje v růstu v rozumné míře a globální recese, není v základní projekce, existuje mnoho protiinflační rizika. Vzhledem k těmto rizikům, je nutné, aby nákladné politiky chybám se vyhnout."

MMF očekává, že světový hospodářský růst, aby se stal stabilní na úrovni zhruba 3,5% po roce 2020, a primárně je podporován růst v Číně a Indii a rostoucí váhy na celosvětové příjmy. Gopinath zdůraznil potřebu více multilaterální partnerství pro řešení obchodních sporů, globální oteplování a problémy kybernetické bezpečnosti a zvýšení efektivity globálního zdanění.

Na globální ekonomické scénáře, Paní Gopinath řekl: "Toto je choulostivý okamžik pro globální ekonom. Pokud protiinflační rizika se neuskuteční a podporu politiky je efektivní, globální růst by měl odskočit."

Vyspělé ekonomiky jsou podle prognózy růst o 1,8% v roce 2019, nižší než 2% počasí v lednu. Příští rok projekce byl zachován na úrovni 1,7 %. USA prognóza růstu pro rok 2019 byla snížena z 2,5% na 2,3%. Příští rok výhled byl zvýšen na 1,9% z 1,8%.

Pro tento rok, růst Eurozóny očekávání byla snížena na 1,3% z 1,6% a příští rok výhled byl snížen na 1,5% z 1,7%. Hlavní čtyři ekonomiky eurozóny–Německo, Francie, Itálie a Španělsko–se očekává rekordní hospodářský růst v obou letech 2019 a 2020, i když letošní prognózy byly sníženy. Projekce pro Německo a Francie v roce 2020 byly sníženy.

UK prognóza růstu pro letošní rok snížil na 1,2% z 1,5%, zatímco příští rok výhled byl snížen na 1,4% z 1,6%. MMF varoval, že do roku 2021 ekonomika spojeného KRÁLOVSTVÍ by ztratilo přibližně 3,5% HDP v Brexit-volný obchod. Japonsko a Kanada také snížila svůj odhad růstu pro rok 2019.

Příští rok výhled byl snížen na 6,1% z 6,2%. Příští rok výhled byl snížen na 6,1% z 6,2%. V případě Indie, kde se všeobecné volby začíná tento týden, hospodářský růst se očekává pokles ze 7,5% na 7,3% v roce 2019. Příští rok projekce byla snížena na 7,5% ze 7,7%.

Nejnovější články: