FCA Ptá se Pro Více Informací Na Facebook je Libra Mince

Facebook zahájila svou vlastní kryptoměnu zvanou Libra ve snaze vstoupit a ovládnout globální kryptoměna trhu. Nové Váhy crypto coin upoutala pozornost finančních regulátorů po celém světě.

The Financial Conduct Authority (FCA), což je finanční watchdog ve Spojeném Království je nejnovější obavy.

Regulátor požádal o více informací na Vahách, jak to chce se dozvědět více o krypto minci spolu s Facebook plány, takže to může připravit odpovídajícím způsobem.

Nedostatek Informací

Andrew Bailey, ředitel FCA řekl, že Facebook potřebuje, aby finanční regulační orgány po celém světě více podrobností o svých plánech zahájit jejich Libra mince projektu a jejich vstupu na trh plateb. S sociální mediální gigant je široký dosah, společnost může potenciálně ovlivnit globální vyprávění o tom, jak kryptoměna má být použit po celém světě. Bailey také poukázal na to, že Facebook potřebuje FCA schválení, pokud hodlá provozovat činnost ve velké BRITÁNII.

FCA není jediný regulátor při pohledu hluboko do Váhy. Když Facebook vydala své whitepaper pro Libra, regulační orgány na celém světě přijaly opatření, aby se dozvědět více. Spojené Státy americké, která je notoricky známý pro jeho postoj proti kryptoměna průmyslu již vydal předvolání k Facebook pro jejich senior manažeři, aby se zúčastnili slyšení v americkém Senátu a Sněmovně příští měsíc. FCA nebyla přijata taková opatření ale zůstávají velmi opatrní ohledně Libra mince.

V prohlášení, Mark Carney, guvernér Bank of England řekl

Bank of England přístupy Váhy s otevřenou mysl, ale ne otevřené dveře. Na rozdíl od sociálních médií, pro které normy a předpisy jsou diskutovány i poté, co byly přijaty miliardy uživatelů, podmínky zapojení pro inovace, jako je Libra, musí být přijata v dostatečném předstihu před každém spuštění.

Financial Times

Odpovědi Od Jiných Finančních Regulačních Orgánů

Švýcarsko, kde Facebook nastavit své Váhy Nadace má pověst pro bytí mnohem více otevřená crypto operátorů. FINMA, Švýcarský finanční regulátor již zahájila jednání s Facebook na jaké regulační schválení Libra potřebuje k provozu v zemi.

Nicméně, v ostatních Evropských zemích jsou méně optimističtí ohledně Váhy a co to přinese do jejich regionů. Francouzský Ministr financí Bruno Le Maire , kritizoval tento krok tím, že Facebook a vyzvala k dalšímu šetření do plánů společnosti. Francie byla také přijata striktní postoj na crypto průmyslu a jeho finanční regulátor je při pohledu do digitálních aktiv, aby se zjistilo, zda splňují standardy dodržování.

Nejnovější články: