Ocelářské Odbory Tlaku Britské Vlády, Aby Přijaly Opatření

Britská Vláda je pod tlakem, aby přijaly opatření na podporu ocelářského průmyslu po Tata Steel oznámila další kolo pracovních míst.

Tata Steel se očekává, že řez kolem 1000 pracovních míst v jeho ocelárny, které obsahují rostliny v Port Talbot a Llanwern v Jižním Walesu. Tímto posledním kolem propouštění z Tata Steel navazuje na sérii pracovních míst má společnost musela zavázat ve své činnosti ve spojeném KRÁLOVSTVÍ, v celkové výši více než 3000 zaměstnanců byl snížen v posledních šesti měsících. Snižování počtu pracovních míst jiných společností patří 1,700 pracovních míst po uzavření SSI závod, v Redcar na Teesside.

Většina z těchto pracovních míst došlo ve městech, které jsou silně závislé na pracovních míst v ocelárnách, příčinou těchto pracovních míst mají mnohem širší dopad na místní společenství a podniky.

UK ocelářský průmysl byl v těžké krizi na nějakou dobu nyní. Odborníci poukázali na celou řadu faktorů na krize, jako jsou klesající ceny, síla libry vůči euru, vysoké náklady na energii a údajného dumpingu z levné oceli v Číně. Tata řekl, že ocelové desky dovoz do Evropy zdvojnásobil v posledních dvou letech a dovoz z Číny vzrostl čtyřnásobně.

Když Tata Steel potvrdil ještě další kolo pracovních míst, uvedla společnost, že to byl důsledek klesající světové ceny oceli a levné dovozy zaplavují trh. Karl Koehler, výkonný ředitel Tata Steel ' s European business řekl, že Evropská Komise musí zlepšit svou reakci na "nespravedlivě obchoduje dovozu." On požadoval snížení obchodních poplatků a podporu energetické účinnosti a antidumpingových případů tak, že UK mohou společnosti soutěžit.

Steel unie představitelé také žádal Britskou vládu, aby zvýšila podporu pro průmysl. V prohlášení, Roy Rickhuss, generální tajemník Společenství, UK trade unii, řekl,

Dnešní oznámení není odrazem schopnosti a odhodlání Tata Steel pracovní síly, který byl lámání záznamy o produkci za poslední rok. Dokonce i teď, slíbil náhradu energeticky náročných odvětví je, že dosud nebyla přijata. Dumping levné Čínské oceli je jedním z největších příčin této krize, ale vláda spojeného KRÁLOVSTVÍ zůstává roztleskávačka pro Čínu.

Harish Patel Unite unie zopakoval stanovisko říká, že "knock-on účinky" těchto pracovních míst bude mít dopad na celý dodavatelský řetězec a širší výrobní komunity v BRITÁNII a vliv George Osborne navrhl plán na obnovení rovnováhy ekonomiky. On varoval, že pokud spojené KRÁLOVSTVÍ vyžaduje rychlé jednání, "strategicky důležitou součástí britské ekonomiky" čelí "wipe out".

Nejnovější články: