Itálie Balancuje Ekonomiky Může Vyvolat EU Bitva

Itálie je na pokraji ekonomické a politické krize, která se schylovalo již delší dobu. Země bank má na svých knih špatné úvěry, které nyní činí přes €360 miliard, vážení dolů ekonomiku a brzdí úvěru pro spotřebitele a podniky, které to potřebují. Více než 18 procent bankovních úvěrů v Itálii jsou nemocní, což je mezi zeměmi s největším nebonitních aktiv. Francouzské banky mají kolem 5 procent z bankovních úvěrů, zatímco britské banky mají méně než 1,5 procenta.

Země jako velká BRITÁNIE, Španělsko a Irsko , kteří museli vypořádat s špatné úvěry mají obvykle zaměřena na čištění bilancí bank rychle. Ale Itálie má zatím vyhnout přijetím jakékoli kroky, protože chce chránit největší kus banky, investoři, domácnosti.

Domácností tvoří velkou část banky, držitelé dluhopisů v Itálii, drží téměř €235.6 miliard bankovních dluhopisů a bude trpět výrazně v případě, že ztráty bank jsou řešeny. Tato neochota má za následek malátnost nyní se šíří do dalších částí jeho ekonomiky, nastavení střet s Evropskou Unií, které by mohly mít politické důsledky.

Když už mluvíme o této záležitosti, právník řekl, že špatných úvěrů krize v Itálii měl potenciál být větší riziko než Brexit. On řekl, že zatímco Řekové měli ochotně přijata úsporná opatření s cílem zůstat v Evropě, v Itálii nemusí být ochoten tak učinit. Pokud italská vláda i nadále chránit držitele dluhopisů za každou cenu navzdory EU pravidla, která říkají, že držitelé dluhopisů, spíše než plátce daně musí nést náklady na rekapitalizaci, by to mohlo vést k další nestabilitě v Evropě.

Mezinárodní Měnový Fond (MMF) uvedl ve svém hodnocení, že země nemůže prosperovat, protože bankovní sektor je nemocný. MMF upozornil, že produktivita je stále nízká, pokud dluhu lezení a předpokládá, že ekonomika země nebude moci dosáhnout předkrizové úrovně do roku 2025. Náklady na rekapitalizaci bank byla uvedena na 40 miliard eur, které by mohly vyžadovat retailových dluhopisů účast.

V prohlášení, Roberto Henriques v JP Morgan řekl,

Riziko záchrany v maloobchodní dluhopisů je, že domácí trh dluhopisů, což je důležité pro financování italské banky, by mohl potenciálně vypnout. Na okraji, mediální pokrytí jakékoli následné ztráty pro maloobchodní dluhopisů by také mohly podkopat maloobchodní důvěru vkladatelů ve stejném institucí, s potenciálem pro některé odlivu vkladů

Země je poznávání různých cest, včetně ignorování požadavků EU a uvolňuje peníze daňových poplatníků finanční výpomoc do banky, nebo přijetí řecké možnost, kde držitele dluhopisů podílet se na vyčistit s jejich dluhopisy přešla na akcie.

Nejnovější články: