Saudi Aramco Potvrzuje Miliard Dolar IPO Začne 3. listopadu

Saudi Aramco , která je zodpovědná za deset procent světových dodávek ropy, už dlouho plánuje počáteční veřejnou nabídku (IPO), pro řadu let. Odborníci říkají, že toto IPO bude největší v historii. Saudi Aramco je konečně potvrzuje, že je to dlouho očekávané IPO bude zahájena od Listopadu 3.

Společnost záznamy ukazují, že Aramco je čistý zisk byl $výši 111,1 miliardy v roce 2018 , který dal název je nejziskovější společnost v loňském roce.

Podle Fitch Ratings, známá ratingová agentura, společnost generovány $224 miliard v příjmech před úroky a daní nakrájíme na zisk.

To je více než dvojnásobek zisku z Apple Inc v roce 2018, který stál na 82 miliard dolarů. Exxon Mobil, další nejvyšší činná ve Spojených Státech přinesl ve 40 miliard dolarů. Vysoký zisk byl dost dobrý pro Fitch zadání Saudi Aramco A plus klientů před jeho IPO to od té doby byl snížen na A.

CNBC TV s Mezinárodními

Nadcházející IPO není to poprvé, co společnost má flirtoval s akciového trhu. To v poslední době zvýšil na 12 miliard dolarů prostřednictvím svých prvních mezinárodních dluhopisů. Trh reagoval dobře a viděl jsem to trefil požadovat 100 miliard dolarů. Mnozí analytici se domnívali, že to je Aramco je způsob testování trhu ještě před jeho IPO.

Původní plán byl, po vstupu na burzu se uskuteční v říjnu. V plánu bylo použít výsledky za třetí čtvrtletí posílit důvěru investorů. Nicméně, věci nešly podle plánu, jako teroristické útoky na 14. září zdevastované společnosti Abqaiq a Khurais rostliny, které ovlivnily společnost, je výstup. Plán byl tlačen zpět a vstupu na burzu se má uskutečnit v listopadu.

V listopadu nebo v prosinci Zahájit?

Reuters oznámila, že IPO zahájit proces začne 3. listopadu, ale některé další média tvrdí, že 11. prosince IPO trh je na karty.

Korunní Princ Mohammed bin Salman muž za IPO plán bude konečným arbitrem rozhodnutí, protože on byl první, kdo oznámil IPO zpět v roce 2016. Tentokrát IPO startu zpoždění bylo způsobeno tím, že princ je nespokojenost s ocenění společnosti. Doufal, že dosáhne 2 biliony dolarů a zdá se, že doufal, že pro další faktory, které mají pomoci zvýšit hodnotu společnosti.

Korunní Princ plánuje použít výhru z IPO paliva reforem v Saúdské ekonomiky. Po počáteční výpis na Rijádu stock exchange, odborníci se domnívají, že Aramco bude v plánu prodat další na mezinárodním trhu.

Nejnovější články: