Australští Brokeři Bojovat Proti ASIC Požadavky

Australské cenné Papíry a Investice Komise (ASIC), nedávno obdržel zvýšenou intervenční pravomoci. Finanční hlídací pes neztrácel čas uvedení požadavek na podrobné informace, které aktuální makléři v Australském trhu dodat. Nicméně, tato žádost o informace byla ne run-of-the-mlýn typ žádosti.

Australský regulátor chtěl makléři, aby část s mnoha důvěrnými informacemi tak, aby jejich obchodní transakce by mohla být plně prozkoumána.

Tato žádost pro detailní a důvěrné informace, má Australský trh v náručí.

ASIC má také utaženy šrouby zasláním memoranda, které říká, že místní makléři nesmějí poskytovat služby pro zahraniční klienty, v jurisdikcích, kde nejsou licencovány. Například, Australský makléřská firma nemůže zvládnout klienta v EU, pokud nebudou mít EU licence. Spolu s tímto memo, pověřuje makléři začali uzavírat účty pro všechny zahraniční klient v jurisdikcích mají žádné licence.

Makléři Podniknout Právní Kroky

Tato nedávná akce není něco, co Aussie makléři jsou ochotni dodržovat. Oni se rozhodli bojovat u soudů. Zvěsti se objevily informace, že makléři budou po vysoké úrovni, právní poradenství. Mnoho makléři si myslí, že opatření přijatá ASIC je nezákonné a je třeba čelit.

Boj proti zemi finanční regulátor je velká novinka a je také velmi nákladný úkol. Nicméně, některé firmy na trhu jsou přesvědčeni, že ASIC má překročil své hranice a jsou ochotni zaplatit cenu za to bojovat.

Jak nyní, nová ASIC pravidla bude válí. Makléři jsou nyní povinni zaslat písemnou odpověď na ASIC žádost do konce dubna. Dopis ASIC musí mít údaje popisující to, co makléři dělají, aby v souladu s memorandem. Navíc, oni potřebují, aby předložily seznam e-mailových adres svých klientů působících v působnosti každého členského státu, od 7. Května. Ty, kteří je nedodržují, jsou varováni, že mohou čelit trestné činy z regulátoru.

Důvodem ASIC Akce

Co je důvodem pro tento náhlý nárůst aktivity od ASIC? Jedním z hlavních důvodů může být v důsledku přílivu nových makléřů do Australského trhu. Evropské makléři mají hledal úkryt v Australské trhy z regulační rozhodnutí v EU na trhu.

To rozkvetla v příležitost pro investory a makléřských firem, kteří mají nastavit shop na místním trhu. Nedávné kroky ASIC uzavírá trh pro novější hráče a zastaví útěk investorů a makléřů z EU do Austrálie. To také chrání místní makléři, konkrétně dobře-připojen, od konkurentů se vloupat do jejich trhu.

Nejnovější články: