Moody s Snížila rating Číně Citovat Znepokojení Nad Rostoucí Dluh

Čína je suverénní rating obdržela downgrade pro první čas v 30 letech poté, co Moody ' s Investors Service snížila hodnocení z Aa3 na A1 minulý týden. Hodnocení firmy citoval rostoucí dluhy a zastavení růstu jako důvody.

Tento krok byl kritizován ze strany Čínské vlády, která se zaměřuje na reformy program, který zahrnuje další otevření ekonomiky.

V prohlášení Čínské ministerstvo financí řekl,

Moody ' s názory, že Čína je non-finanční dluh bude rychle stoupat a vláda bude i nadále udržovat růst prostřednictvím stimulačních opatření jsou přehánět problémy, kterým čelí Čínská ekonomika, a podceňování Čínská vláda je schopnost prohloubit straně nabídky, strukturální reformy a vhodně rozšířit agregátní poptávku

Moody ' s uvedla, že zatímco vláda probíhající ekonomické reformy by pomohlo transformovat ekonomiku nemusí mít žádný dopad na úroveň zadlužení. Podle Moody ' s, růst je pravděpodobné, že bude kolem 5 procent, což je nejnižší za poslední desetiletí. Čína zaznamenala odhadovaných 6,7% růstu v loňském roce.

TRT World

V posledních letech Čínské úřady zavedly stimulační program tak, aby udržet růst v zemi, ale způsobila dramatický skok v zadlužení. Další obavy týkající se jeho ekonomika byla zvýrazněna tím, že šéf top stock exchange.

MSCI Inc.Generální ředitel Henry Fernandez řekl, že země je pevninou byly zásoby ještě není připravena být zahrnuty do své indexy. Řekl, že rozhovory probíhaly s úřady, ale hodně práce je ještě třeba udělat.

Moody ' s uvedla, že jedním z důvodů, že se domnívá, že Čína je úroveň zadlužení, bude pokračovat v růstu, je nedostatek spolehlivého akciového trhu a také proto, že tam není dostatečný disponibilní přebytek s vládní a korporátní subjekty.

President Xi Jinping se zaměřuje na zvyšování profilu Číny po celém světě prostřednictvím několika nedávných opatření, jako je zajištění status rezervní měny pro jüan a otevření trhu dluhopisů. On byl také kladen velký důraz na 'Jeden Pás, Jedna Cesta' projekt, který podporuje globalizace a očekává se, že významně podpořily vývoz.

Odborníci se domnívají, že snížení ratingu je pravděpodobné, že dopad na zemi je nejnovější iniciativa, Pouto, Propojit, který by umožnil zahraniční investoři obchodovat v jejích dluhopisů. Bloomberg Intelligence Ekonom Tom, Orlík řekl, že by to mohlo dělat to více obtížné přilákat zahraniční investice, zejména vzhledem k tomu, že růst úvěrů v zemi roste rychleji než HDP s velkou rezervou.

Nejnovější články: