LSE Souhlasí s prodejem francouzské Clearing House Na Euronext

London Stock Exchange (LSE) Skupina se dohodla na prodeji svých 50 procent podílu v francouzština clearingového domu LCH Clearnet SA k Euronext ve snaze rozptýlit anti-trust starosti, pokud jde o navrhované fúzi německé burzy Deutsche Börse.

LSE učinil oznámení v burze podání a dodal, že prodej byl podmíněný k fúzi dochází. Hodnota jednat s Euronext je 510 milionů €(£433 milionů). LSE Group a LCH Group Limited vydala společné prohlášení, ve kterém uvádí, že obě společnosti se dohodly na podmínkách transakce, což bude all-cash záležitost.

Evropská Komise zvýšila obavy o hospodářskou soutěž s ohledem na 28 miliard dolarů spojení mezi dvěma burzy, který bude tvořit jeden z světa je největší clearingové domy. To je zvláště znepokojen dopadem na zúčtování derivátových smluv, které je primárně zpracována z Londýna.

NewsMediaOnline

Zdroje blízké dohodu řekl, že LCH prodej sám může zmírnit obavy Komise plně. Podle jednoho zdroje, LSE může také prodávat Borsa Italiana , která působí na Milánské burze, ale další zdroj uvedl, že toto nebylo předmětem diskuse v současné době. LSE se očekává, že formálně předložit prodej jako zmírňující opatření Evropské Komisi krátce

Pro Euronext, dohoda zajišťuje kontrolu nad clearing house, který představuje více než 50 procent svých příjmů a je méně závislá na konkurenty.

V prohlášení Stephane Boujnah Euronext generální ŘEDITEL řekl,

Pokud DB-LSE-sloučení je dokončeno, pak Euronext bude posílena v jádru eurozóny kapitálového trhu s touto transakcí. Důvod, proč jsme si jisti, můžeme zachytit tyto příležitosti je proto, že máme značné palebné síly v naší rozvaze, zejména kvůli naší extrémně nízká úroveň zadlužení

Společnost předpovědi úspory nákladů upto13 milionů eur před zdaněním. Boujnah řekl, že Euronext bylo zkoumání další akviziční příležitosti stejně. Derivátů zúčtování se stala lukrativní segment trhu v návaznosti na finanční krizi. To, co přijde v rámci trhu s deriváty se však zdá, že se mění především s ohledem na to, zda na burzovně obchodovaných derivátů a over-the-counter (OTC) derivátových smluv jsou považovány za samostatné trhy.

EK definovala v roce 2012 jako samostatný, ale to se může změnit, což může mít dopad na obchod. Komise zaslala LSE Group prohlášení o námitkách týkající se fúze, která je řekl, aby měl menší obavy, že těch, které jsou uvedeny v první dopis poslal v září. Komise učiní rozhodnutí o fúzi 13.Března.

Nejnovější články: