GFIN Zahájila 11 Finanční Regulátoři

Finanční technologie (fintech) pokračuje rychlým tempem po celém světě a mnoho zemí se snaží dohnat, aby se regulační výzvy, které představují. To je důvod, proč skupina 11 finanční regulátoři z celého světa se rozhodli pracovat společně na vytvoření Globální Finanční Inovace Sítě (GFIN).

Zakládajících členů GFIN sešli ve velké BRITÁNII Financial Conduct Authority (FCA) na odkaz ruce a společně pracovat na zajištění globální pískoviště pro fintech nápady a firmy. Primární účel GFIN je efektivně propojit mezinárodní firmy pracující v fintech tak, že regulátoři by to skončit čelí problémům s jejich provozem.

To bude také zvýšit úroveň spolupráce mezi regulačními agenturami tak, že by nechtěli pracovat u kříže-účely, stejně jako dává šanci na sdílení na to, co funguje a co nefunguje s novým fintech. GFIN je ve své počáteční fázi, i když, a to je v současné době žádají o zpětnou vazbu na to, co jeho cíle by měly být. To je také žádá o nápady na potenciální rozvoj plán pro sítě, jakož i tam, kde by to dát své priority.

Nicméně, to má zdůraznit, že jeden z jeho hlavní funkcí by mělo být propojení mezinárodní firmy dohromady a přijít s přeshraniční regulační řešení.

GFIN Členů

Současná členství GFIN se skládá z následujících regulační subjekty: Abu Dhabi Globální Trh (ADGM), Australské cenné Papíry A Investice Komise (ASIC), Autorité des marchés finančníci (AMF), Úřad pro Finanční Ochranu Spotřebitelů (BCFP, USA), Central Bank of Bahrain (CBB), Financial Conduct Authority (FCA, UK), Dubai Financial Services Authority (DFSA), Guernsey Financial Services Commission (GFSC), Měnová Autorita Singapuru (MAS), Hong Kong Peněžní Autorita (HKMA), Poradní Skupina Pomoci Chudým (CGAP), a Ontario Komise pro cenné Papíry (OSC, Kanada).

Tam je ještě možnost dalších regulačních orgánů, aby se připojili po formálním zahájení GFIN. V plánu je řídící výbor dohlížet na provoz sítě, přičemž jeden z nich byl jmenován jako předseda.

Zpětná Vazba Vítána

Jako pro žádost o zpětnou vazbu, FCA již obdržel 50 takových reakcí, protože poprvé se vznášela myšlenku GFIN v únoru 2018. Většina z těchto reakcí se říci, že GFIN by se měla zaměřit na správně regulaci kryptoměn a související produkty, jako původní mince nabídky (ICOs). GFIN je stále hledá více zpětné vazby a bude přijímat vstup až do poloviny října tohoto roku.

Nejnovější články: