Banky v EU Přijmout Aktivní Intervence V nestabilní Politické Klima

Centrální banky v několika Evropských zemích jsou úzce sledují jejich pohyby měny vůči dolaru a eura jako politického napětí růst na celém kontinentu. Tři země, a to zejména – Švýcarsko, česká Republika a Dánsko jsou považovány za citlivé na ostré pohyby v eurech. Dánské a české měny jsou navázány na euro, zatímco Švýcarsko, který nedávno opustil jeho fixaci zůstává citlivé na měnové výkyvy.

Tyto měny byly pod tlak způsobuje centrální banky, aby přijaly opatření. Podle nejnovějších údajů, Švýcarská Národní Banka rezervy vzrostly o zhruba 4 procenta minulý měsíc, zatímco dánská centrální banka prodává dánské koruny v hodnotě 4,7 miliardy eur. České orgány zakoupit ve výši 14,5 miliardy eur v lednu, který byl téměř ekvivalentní k euro koupil v roce 2016.

DW (anglicky)

Ve Švýcarsku, silný Swissie a převládající dezinflace nemá za následek recesi, ale má vliv na ekonomiku. Silnější dolar v posledních několika týdnech má pomoci zmírnit dopady slabého eura na exportéry.

Podle české politiky centrální banky, euro nemůže být za méně než 27 korun, opatření zavedených pro kontrolu zhodnocení měny. Nedávný nárůst inflace na 2,5 procenta a oficiální sazby překročení 0,05 procenta jsou což ukazuje na potřebu revize. Země je centrální banka naznačila, že to bude odstranění peg brzy.

Dánsko je konfrontován s vyhlídkou na prodej více krona s cílem bránit své fixaci na euro. Podle Bank of America Merrill Lynch, koruna dosáhla úrovně vůči euru naposledy viděn, když Švýcarský depegged svou měnu v roce 2015 a až se Řecko tváří v tvář dluhové krize v roce 2012. Analytici nicméně nečekejte, že peg, které mají být odstraněny.

Jedním z klíčových faktorů, které ovlivňují měn je v současné Evropské politické klima, které je nestabilní a to zejména v zemích, které čelí voleb v tomto roce. Analytici doufají, že anti-založení strany nepřijdou k moci, jak by to mohlo mít negativní dopad na trhy. Podobné obavy investorů jsou také podněcuje poptávka po bezpečné útočiště aktiva, jako jsou Švýcarské franky a dánské koruny.

Celkový nárůst v ochranářské agendy po celém světě, je přidání další tlak. Pierre Bose, šéf Evropské strategii Credit Suisse poukázal na to, že malé země v Evropě byly mezi největšími příjemci globalismu. Druhý klíčový faktor je Eurozóny měnové politiky.

V prohlášení, Ugo Lancioni, forex a pevným výnosem portfolio manažer v Neuberger Berman řekl

Kvantitativní uvolňování a záporné sazby v eurozóně mají jistě klíčovou hnací silou za těmito centrálními bankami,

Nejnovější články: