Studie Ukazuje, Bank of Israel Zásah Obrubníky Forex Zisky

Nový výzkum ukázal, že každých 100 milionů dolarů koupil od izraelské centrální banky v letech 2009 až 2015 mělo za následek odmítání 0,07–0,09 procenta v kurzu.

Studie, která byla provedena Dr. Sigal Ribon od Banky Izraele Výzkumné Oddělení se snaží pochopit dopad Bank of Israel intervence na devizovém trhu.

Bank of Israel je řekl, aby být hledají způsoby, jak kontrolovat rostoucí hodnotu své měny – šekel. To je v současné době obchodování na téměř nejvyšší od roku 2014, který je bolí Izraelští vývozci.

Vývoz tvoří téměř třetinu země je hrubý domácí produkt. Důvody pro zvýšení zahrnují akvizice místních firem zahraniční firmy jako Mobileye Intel Corp a klesající olej nebo dovozu energie v důsledku vyšší domácí produkce zemního plynu.

Bank of Izrael pokračoval v aktivní intervence na devizovém trhu v roce 2008 po přijetí opatření za téměř deset let. Zpočátku banka z jeho plánované intervence.

Nákupy byly provedeny z 25 milionů dolarů za den a později 100 milionů dolarů za den, ale v roce 2009 se centrální banka rozhodla, že by to zasáhnout, když je potřeba a na co být v požadovaném rozsahu.

Podle výzkumné zprávy, mezi roky 2009 a 2015, vše ostatní zůstává stejné, za každých 100 milionů dolarů, který byl zakoupen tím, že centrální banka odmítání 0,07–0,09 procenta došlo v kurzu. Průměrná měsíční nákupy provedené v období činil 830 milionů dolarů, a to je řekl, aby měl za následek dopad 0,6 procenta na kurzu během tohoto měsíce.

Výzkum ukázal, že skutečný zásah a celkové měnové politiky, vliv na pohyb měny. V prohlášení, Seagal Ribon řekl,

Intervenční dopad se odvíjí stejně od signalizace — sama intervence — pokud jde o Banky celkově měnové politiky, a to nejen z přímého účinku intervence na trhu aktiv.

Další faktory, které mají dopad na měny, patří úroveň devizových rezerv vis-à - vis HDP a tempo růstu vývozu. Nižší rezervy, vyšší zásah, zatímco zvýšení vývozu snižuje zásah. Výzkum také ukázal, že banka má tendenci zasáhnout více, když jeden-rok inflační očekávání jsou na spodní straně.

Centrální banka byla kritizována některými, kteří cítí, že jeho současnou intervenční politiku nemá vliv. Barry Topf, bývalý ředitel tržních operací v Bance Izrael naznačil, že dolar nákupy třeba snížit, aby se omezila šekel vzestup.

Nejnovější články: