FCA Nabádá Finanční Firmy, Aby přijaly Opatření Teď Přes LIBOR Fáze-out

London Interbank offered Rate (LIBOR) je referenční hodnota úrokových sazeb na celém světě od roku 1980. Nicméně, Financial Conduct Authority (FCA), což je finanční watchdog v UK viděl, že je třeba pro lepší referenční sazby a rozhodla fáze ve prospěch alternativy.

Několik zemí mají přijít s jejich hodnocením systému, s UK usazovací pro tebe Sterling Over Night Index Average (SONIA). Ale LIBOR má se tak zakořeněné v mnoha společnostech, že lidé jsou stále používá.

V tomto světle FCA varuje firmy, že by měli začít, aby přechod dnes, i když datum ukončení je v pouze v roce 2021. Je to z důvodu velkého množství práce, které je nutné, aby přechod úspěšný.

Bloomberg Trhů a Financí

Doporučení Zveřejněna

Pomoci firem, kteří jsou zmateni o tom, co dělat, Pracovní Skupina pro Sterling bez Rizika Referenční Sazby (RFRWG) vydala soubor priorit, které je třeba dodržovat, aby se plně přechod ze sazby LIBOR.

První z nich je zastavení vydávání hotovostních produktů, které používají sterling LIBOR. Deriváty a fondy často používají LIBOR jako prostředek ke sledování růstu a to nebude dělat. Cílem je eliminovat tyto LIBOR-založené produkty, do konce třetího čtvrtletí 2020. Druhou prioritou je mít SONIA stále dostupnější. Lidé jsou stále ještě nejsou obeznámeni s tím, a oni potřebují být. Trénink by měl být prováděn seznámit lidi s nimi.

Další prioritou je usnadnění konverze z LIBOR se SONIOU. Firmy by měly nastavit procesy, na to, jak zákazníci mohou přesunout své investice v LIBOR výrobky na bázi SONIA ty. Přechod starý LIBOR produkty do nové normy by také měly být považovány za. Všechny tyto zvukové snadné na papíře, ale oni jsou velmi obtížné realizovat.

Tushar Morzaria, Předseda RFRWG uvedl, že v letošním roce bude hrát velmi důležitou roli v celkovém procesu transformace a připravit podniky, aby přechod od sterling LIBOR a připravit pro přechod na SONIA.

FCA a BoE Také Doporučení

Na RFRWG není sám. Jak Bank of England (BoE) a FCA se také vydal doporučení, jak se posunout od LIBOR se SONIOU. Doufají, že většina tvůrců trhu směnu již v Březnu roku 2020. Doufám, že brzy realizace bude snadné SONIA do dluhopisového trhu i před 2021 termín.

Nejnovější články: