Rubl posiluje na zlepšení ruské ekonomiky

Patovou situaci v Brexit jednání a prezident ECB Mario Draghi's holubičí postoj na postupné snižování měnového stimulu má stále slabé Euro od srpna.

Naopak, rozsah vázán pohyb ropy mezi $45 a $50 za barel, pomáhá oživení ruské ekonomiky.

Od 1. srpna, EUR/RUB ztratil asi 400 pipů na obchod, na 67.60 úrovně. Stále očekáváme, že hlubší pokles EUR/RUB pár z důvodů, které jsou uvedeny níže.

Během Zahraniční Investiční Poradní Rady, které se konalo v ruský Premiér Dmitrij Medveděv, ruský Ministr Hospodářského Rozvoje Maxim Oreshkin poukázal na to, že objem přímých zahraničních investic se více než zdvojnásobil na $14 miliard v první polovině roku 2017, ve srovnání s podobnými období roku 2016. Medveděv řekl, že zahraniční společnosti investovaly více než 165 miliard dolarů od vzniku Rady v roce 1994. Dále, premiér ukázal, že více než 20 investičních projektů, nejvyšší v ruské historii, a to od energie k digitální ekonomice jsou v současné době realizovány v různých hospodářských oblastech.

Ruptly TV

Ministerstvo Hospodářského Rozvoje Ruska také uvedl, že očekává, že země se zaregistrovat produktivity práce růst o 2,3% v roce 2018, 2,4% v roce 2019, a 2,6% v roce 2020. Obdobně, míra nezaměstnanosti je také očekává, že pokles na 4,7% do roku 2020. V Eurozóně se míra inflace zůstala stabilní na úrovni 1,5% v září, podle údajů zveřejněných Eurostatem v úterý. I když míra inflace je v souladu s odhady analytiků, že ECB bude znepokojen nedostatkem zvýšení inflační tlak. Zejména minulý měsíc, se Prezident ECB Draghi vyjádřil své obavy o negativní dopad silného Eura na křehké hospodářské oživení v Eurozóně.

Později v úterý ZEW Centrum pro Ekonomický Výzkum hlásil prudký pokles v indexu Eurozóna ekonomického sentimentu na 26,7 v říjnu, od 31.7 o měsíc dříve. Ekonomové předpovídají čtení 34,2. Index Současných Podmínek klesl nepatrně 87, z 87,9 v září, a minul analytici odhadují, 89. Tak, základy podpory dalšího poklesu EUR/RUB pár.

EUR/RUB pár tvoří klesající trojúhelník vzor, jak je znázorněno na obrázku níže. Další negativní čtení MACD histogram potvrzuje, nemotornost v pultu. Proto očekáváme, že EUR/RUB pár zlomit pod menší podporaúrovni 66,20 v krátkodobém horizontu a hlavní úroveň podpory na 63.90 ve střednědobém horizontu.

EUR/RUB Pár: 19. října 2017

Můžeme vytvořit krátkou pozici v EUR/RUB pár zisk z klesající trend. Pokud jsme se rozhodli tak učinit, obchodu bude stanovena blízkosti 67.60, s příkazem stop loss nad 68.80. Zisk bude rezervované blízkosti 66.20.

Dále také můžeme zaparkovat naše přebytky prostředků na opce smlouvy. Aby se tak stalo, smlouva by měla zůstat aktivní minimálně do 26. října a měnový pár by měl být obchodování v blízkosti 67.60.

Nejnovější články: