MMF Navrhuje Centrální Banky Uvolnit Své Vlastní Kryptoměny

Cryptocurrencies způsobily hlava pro řadu zemí, vzhledem k jejich nestálosti a nedostatek regulace, která obklopuje digitální currency průmysl.

Řada zemí včetně Číny a Indie zakázala cryptocurrencies na základě toho, že je tam příliš velké riziko při jednání s crypto.

Tyto názory nejsou sdílí i Mezinárodní Měnový Fond (MMF). Vedoucí Christine Lagardeová se domnívá, že kryptoměny jsou zde k pobytu, a navrhl, že je čas pro centrální banky po celém světě vydávat své vlastní cryptocurrencies, a ne nechat na trhu, aby se nezávislí hráči.

Centrální Banky Mohou Odstranit Nestabilitu

V prohlášení, řekl Lagarde

Věřím, že bychom měli zvážit možnost, aby problematiku digitální měny. Tam může být role státu dodávat peníze do digitální ekonomiky. Výhoda je jasná. Vaše platba by být okamžitý, bezpečný, levný a potenciálně semi-anonymní a centrální banky by si zachovat jistý základ v platbách.

Tento návrh tím, že Lagardeová není jen návrh pro lepší služby. Ona poukazuje na to, že mnoho současných kryptoměna sítě nemají důvěryhodný sponzor za nimi. Lagardeová trvá na tom, že pokud centrální banky nevstupujte v těchto sítích rychle roste nestabilní. Digitální měny podpořena centrální banky by měl být schopen rozšířit finanční služby snadno bez obav o riziko spojené s Bitcoin a jiné soukromě řízené měny.

Tento návrh MMF může udělat nějaké blockchain nadšenci váhají, protože jeden z hlavních přikázání blockchain technologie je decentralizace. Má centrální banka dohlížet na vše, co může udělat je bát se, že nařízení by se transakce pomalejší a dražší. Nicméně, podniky, kteří chtějí používat nové blockchain tech by uvítali uklidňující přítomnost centrální banky.

Blockchain Budoucnosti

Lagardeová udělal návrh na to, jak to může potenciálně pracovat. Centrální banky by se specializují na back-end část transakce, jako osady. Druhá část rovnice je střední podniky a start-upů, které by se zaměřily na inovace a služby zákazníkům.

Existuje již miliony dolarů investuje do start-upů, které se zaměřují na blockchain technologie. Nabízejí finanční služby, které jsou rychlejší a levnější, než nabízejí běžné banky. Lagardeová si myslí, že partnerství mezi start-ups a centrální banky mohou vytvořit správné součinnosti na podporu finančních služeb.

Existuje několik zemí, které jsou již při pohledu do vydávání jejich vlastní digitální měny. Švédsko má nějaké testy, zatímco Čína, Kanada, Uruguay, začaly nějaké experimenty z jejich vlastní. Lagardeová poukazuje na to, že pohodlí digitální hotovost je to docela atraktivní, ale potřebují dohled od centrální banky tak, aby podvod a krádež se nestane.

Nejnovější články: