Trump Poznámky Dopad FTSE 100, Posiluje Sterling

S AMERICKÉHO Prezidenta Donald Trump zopakoval své ochranářské agendy ve svém inauguračním projevu, libra šterlinků získal posílil na jeden-měsíční maximum, zatímco BRITSKÉ akcie klesly, lámání stabilní rally.

FTSE 100 klesl o zhruba 0,9 procenta na hit 7,136.76. Toto je poprvé v šesti týdnech, které FTSE se snížil. Těžební akcie byly jedinou skupinou, aby viděli marginální růst.

Nadnárodní společnosti na FTSE 100 obvykle těží ze slabší libra jako jejich mezinárodní zisky zvýšit.

Trhy reagovali na to, Trump převzetí přes víkend a jeho poznámky na příležitosti. Sterling vzrostl o 0,6 procenta vůči dolaru na 1.244, nejvyšší od 19. prosince, zatímco vůči euru, se zvýšily o 0,3 procenta na 1.160. Posilování je přičítány investorů k dolaru oslabuje spíše než libru zlepšení hodnoty.

RT

V prohlášení, Mike van Dulken a Henry Croft, analytici makléřské Accendo Trhů, řekl

Tam je škodlivé [AMERICKÝ dolar] výprodej od pátku, inspirován Prezidenta Trump je inaugurační projev, v němž byl přijat velmi nacionalistické, ochranářská rétorika, že rizika houpací globalizace lodi, což vyvolalo poptávku bezpečné útočiště. Výsledkem je nežádoucí síly v peer FX majors, jako GBP, EUR a Jenů, což bolí sentiment vůči vývozci.

AMERICKÉ trhy byly taženy trumpův volební sliby, které slibují finanční stimulační balíčky, nižší daně a zvýšil výdaje na infrastrukturu. Ale nový Prezident projev způsobil poplach v některých čtvrtletích v důsledku obavy z rostoucí protekcionismus, stejně jako jeho ostatní politiky, jako je odstoupení od Partnerství Trans-Pacifik dohoda o obchodu.

Na Mezinárodní Měnový Fond (MMF) již dříve vydala varování, že destruktivní obchodní válka by mohla významně poškodit světový hospodářský růst. Komentář od MMF přišel poté, co Trump slíbil, že dávka vysoká cla na automobilové společnosti import z Mexika, stejně jako z Číny.

Trhy ve velké BRITÁNII, jsou také čeká na verdikt od země Nejvyšší Soud o tom, zda vláda může vyvolat Článku 50 a to bez hlasování parlamentu. Očekává se, že zákonodárci velké BRITÁNII může být ochoten vykonávat těžké Brexit a může nutit Premiér Theresa May přijmout smířlivější přístup v jednání EU. To by mohlo zmírnit tlak na libru, která klesá postupně od překvapení referenda v červnu 2016. PM Může již řekl, že ona by být uvedení konečné vyjednal obchodní dohodu s EU před parlamentem získat jeho souhlas.

Nejnovější články: