Danske Bank Informátor Mluví Na ministerstvo SPRAVEDLNOSTI, Týkající se Skandálu

Howard Wilkinson, který zapískal na největší peníze-praní skandál Danske Bank mluvil s úředníky z různých amerických donucovací orgány, včetně Ministerstva Spravedlnosti (DoJ). On byl vymazán banky mluvit s ministerstvem Spravedlnosti a dalších agentur tak, že úřady mohou dostat až na dno tohoto po celém světě skandál.

Wilkinson je kritizovaný svědčit v EU a dánského parlamentu o praní špinavých peněz skandálu. Danske dříve ho měl podepsat non-disclosure agreement, než mohl dát nějaký důkaz chránit další bankovní tajemství. Kromě toho, musel požádat o povolení od banky, než on a jeho právník se setkal s orgány USA.

Danske bank skandál rychle získal pověst největší praní špinavých peněz skandálu na světě. Odhady místo částku, která se rovná Estonsko je roční HDP prošel estonské Danske pobočku, kde to údajně stalo. Zdroje říkají, že tyto peníze pocházely z Ruska a dalších bývalých ruských států, které byly v rámci ekonomických sankcí.

Ministerstvo Spravedlnosti je brát vážně a je ponoří hluboko do informací. Kromě Danske, v Německu je Deutsche Bank, JPMorgan Chase a Bank of America jsou také vyšetřován. Je to proto, že údajně měl ruku v zúčtování některé z přeshraničních plateb pro estonské pobočce Danske.

The Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) pobočka Ministerstvo Financí USA má také zájem, protože zapojení amerických bank. To je nebezpečné pro uvedené banky, protože oni mohou, aby tyto banky k zastavení zpracování přeshraničních plateb.

TRT World

Wilkinson Stanovuje To

Wilkinson poslal e-maily do vrcholového vedení banky, která stanovuje jeho podezření z praní špinavých peněz. Měl podezření, Lantana Obchodu, UK-založené společnosti s ručením omezeným je ve vlastnictví Putin rodiny a mají vazby na ruské tajné služby. Toto podezření bylo následováno banky, vnitřního auditu tým.

Auditorský tým potvrdil, Wilkinson podezření, ale to bylo jen o tři roky později, než se plně začalo vyšetřování. Mnoho podezření, že to bylo proto, že dánské noviny Berlingske přišel se zprávou, která uvádí, že Danske byl zapojen do praní špinavých peněz pro Rusko.

Wilkinson je naplánováno podat svědectví dánského parlamentu příští týden, spolu s Jesper Nielsen, současný generální ŘEDITEL společnosti Danske. Nielsen nahrazuje Thomas Borgen jako Danske generální ŘEDITEL, když on byl odstraněn ze své pozice, protože selhávají ve své povinnosti. Wilkinson je částečné uvolnění z jeho NDA umožňuje mu, aby svědčila, ale pořád může být žalován Danske když začne zmínku, údaje o klientech, něco, co není povoleno podle zákonů upravujících bankovní tajemství.

Nejnovější články: