OECD Říká, že Globální Ekonomické Oživení ohrožené Trump Tarify

360b / Shutterstock.com

Podle Organizace pro Hospodářskou Spolupráci a Rozvoj (OECD), odvetných obchodních bariér, které mohou na jaře v reakci na tarify stanovené Trump správy na ocel a hliník jsou hrozbou pro zotavení globální ekonomiky.

Paříž-založené organizace, která sleduje globální ekonomiky pro roky uvedl, že globální ekonomika konečně vykazuje známky rostoucí v normální výši, že to je příliš zvyklí.

Nicméně, tento růst je silně závislá na to, že žádné bariéry pro světový obchod a když překvapení tarify jsou uložena, může významně ovlivnit růst globální ekonomiky. S nárůstem sazeb mezi USA a jejich globální obchodní partnery, to může potenciálně odstranit všechny pozitivní účinky, které svět zažívá v rostoucí obchodní.

V prohlášení, Álvaro Pereira, OECD působí hlavní ekonom, uvedl

Myslíme si, že to je velmi důležité, aby se zabránilo eskalaci v obchodní protekcionismus a pevně věříme, že globální dialog na přebytečný [ocel] kapacita je zásadní

Když ptal se na náhlé zvýšení tarifů o Trump Správy, Pereira poznamenal, že v minulosti, že vystupňování ochranné ohrazení byly škodlivé pro světovou ekonomiku. OECD se snaží šířit tuto zprávu široko daleko a bude klást velký důraz na to během G20 setkání ministrů financí , která se koná v Buenos Aires, Argentina.

CBS News

Jako jeden z účastníků soukromě poznamenal, obchodu napětí hrozí další témata v jednání. Nejsou tam žádné známky zatím snímku, ale OECD je přesvědčena o jeho předpovědi.

OECD Bude Muset Revidovat tempo Růstu Globální Ekonomiky

Až do nedávné doby, OECD byl přesvědčen o globální růst a udělal prognózu do roku 2018, který předpověděl 3,9 procenta globálního růstu pro všechny země s nápadnými výjimkami, jako je Rusko. Ve velké BRITÁNII byla cílená jako nejnižší účinkující mezi předními ekonomikami, s pouze 1,3 procenta růstu předpovídá pro tento rok. UK bude jít přes těžké časy jako růst se očekává, že zpomalí ještě více a dosáhnout jen 1,1 procenta v roce 2019.

Podle Pereira, globální oživení bylo založeno na několika faktorech, které jsou stále křehké. Jedna část byla Trump správy je fiskální stimul pro americkou ekonomiku v podobě daňových škrtů, zatímco nové německé vládní koalice navrhuje zvýšení veřejných výdajů také přispívá k lepší finanční vyhlídky. EU má oplatil Trump rozhodnutí o zvýšení cla na ocel a hliník a oznámil, že pokud by tato politika byla realizována, EU by znamenalo zvýšení cla na Americké výrobky. OECD bude muset počkat a uvidíme, jak to vyjde a pak se re-výpočet na růst globální ekonomiky.

Nejnovější články: