Elliot Management Dělá Protinabídku Proti Berkshire Hathaway

Hedge fond Elliott Management Corp učinil counterbid porazil Berkshire Hathaway Inc's nabízí 9 miliard $nabídku na získání Energie Budoucnosti Podniků, konkurzu Texas power utility.

Elliot, což je největší věřitel k Energetické Budoucnosti zveřejněny podrobnosti o svých $9.3 miliard nabízejí na svých internetových stránkách začátkem tohoto týdne. Hedge fond ve vlastnictví miliardář Paul Singer údajně vlastní 2,9 miliardy dolarů z dluhu společnosti.

V dopise, poslal do Energetické Budoucnosti, Elliot, uvedl, že by bylo oceňování podniku a jeho klenotem dceřiná společnost Oncor Electric Dodání Cona 18,5 miliardy dolarů včetně dluhu.

Převzetí nabídky od Warren Buffet je společnost Berkshire Hathaway byla v hodnotě kolem 18 miliard dolarů, a byl přijat do společnosti. Oncor v současné době dodává energie v Texasu, aby přes 3,4 milionu domácností a podniků prostřednictvím kolem 122,000 mil (196,000 km) přenosových a distribučních linek.

Wall Street Zhroucení

Podle Elliot, Berkshire nabídka byla nespravedlivá a její nabídka by měla za následek lepší výplaty pro držitele dluhu. V dopise začátkem tohoto měsíce, Elliott požádal o místo u stolu při jednání s formou Bufetu. Elliott úředníci zmínil v dopise, který mají v úmyslu převést část dluhu drženého do vlastního kapitálu, a pak se spojili s finančními partnery, aby proti nabídnout.

V prohlášení Elliott řekl,

Jsme velmi znepokojen tím, že zavedení transakce s Berkshire v současné době bude výrazně nižší a potenciálně omezit Elliott je schopnost zajistit část financování nezbytné k dosažení vyšší a jinak vynikající transakce Elliott navrhl.

Nabídka od Berkshire Hathaway by umožnila Energetické Budoucnosti opustit od svých tří let trvající úpadek. V posledních měsících dvě nabídky na nákup Oncor propadli na pozadí sporů s věřiteli a regulátory. Elliot je nabídka přichází v důsledku nového konkurzního plánu byl podán Energetickou Budoucnost. Podle plánu, nezajištěné dluh v držbě Elliott bude vyplacena na 18 centů na dolar.

Podle Elliota plán, nezajištěného dluhu držitelé by zotavení z 50 centů na dolar podle zdrojů citovaných Reuters ve zprávě. Plán bude také zahrnovat zavedení ring fencing, že by zastavit jakékoliv další dluh přidávané Oncor knihy nebo příliš mnoho peněz, které jsou vypláceny ve formě dividend.

Odborníci uvádějí, že vzhledem k dluhu podniku, Elliot má pravomoc zablokovat Berkshire je vypořádat se jít dopředu. Hedge fond má však řekl, že bude podporovat dohodu s Berkshire, nebo jakékoli jiné strany, pokud jejich nabídky překročila hodnotu navržené Elliot.

Nejnovější články: