Lucembursko Schvaluje Blockchain Cenné Papíry

Malé Evropské země, Lucembursko se snaží dosáhnout změny v jeho finančním systému. V zemi je parlament právě hlasoval, aby zřídila regulační rámec pro blockchain cenných papírů.

Bill 7363 cílem je, aby převod cenných papírů více bezpečné a efektivní snížením počtu zprostředkovatelů zapojených a získal drtivou podporu od zákonodárců.

Lucembursko je krok směrem k vytvoření regulačního rámce pro blockchain cenných papírů byla docela rychle. Návrh zákona byl poprvé povolán jen před několika měsíci v září 2018.

S jeho kolem, Lucembursko bude nyní umožňují legální obchodování blockchain cenných papírů. By se měly řídit stejným právním řádem normální cenné papíry a blockchain může být nyní použit pro záznam všech transakcí.

Návrh zákona je ve skutečnosti novely stávajícího zákona o cenných papírech, která byla vypracována v roce 2001. Od té doby, technologie a fintech odvětví se změnil hodně, a tato aktualizace je dobrý tah. Hlavní změnou je přidání článku zákona, která umožní legální využívání elektronické registrační zařízení, jako je blockchain v různých transakcí s cennými papíry.

V prohlášení, Pierre Gramegna, Ministr Financí Lucemburska, řekl

Cílem je, aby ujistěte se, že když uděláte transakce pomocí blockchain, mají právní jistoty a stejnou právní sílu, jako kdyby jste měli udělat to samé transakce bez použití blockchain, v tradičním způsobem.

Fintech Odvětví Prochází Změnami

Gramegna doufá, že zákon by pomohl zlepšit finanční sektor, když přijde na blockchain transakcí. Poukázal na to, že i bez předpisů, blockchain transakce byla stále děje v zemi. Nyní s nový zákon, to by být provedeno legálně. Doufá, že Lucembursko je příkladem, brzy budou následovat další země v EU.

Lucembursko bude značně těžit z tohoto zákona, protože malá země, se umístí sebe jako finanční centrum. S jeho vynikající polohu na hranicích Francie, Německa a Belgie, to má snadný přístup do všech tří zemí. Kromě toho, že Lucemburk byl velmi přátelský obchod ve svůj ekonomický přístup v naději, že přilákat velké množství obchodních investic.

Přilákání investic je také hlavní důvod, proč jít na pro-kryptoměna přístup. To se již stal domovem Bitstamp, jedna z největších crypto výměn, zatímco BitFlyer, Japonsko je největší výměna, právě otevřel své dveře v zemi.

Pro blockchain cenné papíry, která sídlí v Lucemburku, VNX výměnu právě vstoupil do partnerství s University of Luxembourg je Interdisciplinární Centrum pro Bezpečnost, Spolehlivost a Důvěra (SnT). Cílem je vytvořit bezpečný rámec pro digital asset obchodování.

Nejnovější články: