Japonsko Vydá Varování Kvůli Jenů, Nárůst Vůči Dolaru

Japonský Ministr Financí Taro Aso se opět vyjádřil znepokojení nad posílení jenu vůči americkému dolaru, po jenu skočil na 18-měsíční maximum na začátku tohoto týdne.

Japonský jen se stále stoupá, dosahuje 106.76 vůči dolaru poté, co Bank of Japan rozhodla, že držet stabilní na své politice úrokových sazeb proti očekávání trhu. V průběhu tohoto roku, jen se zvýšil až o 13 procent proti dolaru.

Japonské úřady nemají intervenovala na devizovém trhu na více než 4 roky, místo toho raději vydat slovní varování. V jedné takové varování minulý týden, Aso řekl, že jen pohyby na trhu byly pod kontrolou a kroky by být přijata v případě potřeby. Poznamenal, že 5-yen pohyb do dvou dnů byl jednoznačně jednostranný spekulativní změnit.

Varování Aso přišel dokonce i AMERICKÉ Ministerstvo Financí dát Japonska na měny watch list zpráva. Měny watch list názvy měn, které se zdají pohyby cen, které by jim nespravedlivou obchodní výhodu oproti Americe.

V prohlášení, Krishna Guha, místopředseda Evercore ISI ve Washingtonu řekl,

Ironií je, že US ministerstvo Financí zásah může nakonec vymstít tím, že podkopává důvěryhodnost Japonska probíhající natočili, jak se vykecáváš a dělat to více pravděpodobné, že japonský jen je řízen na úrovni, na které Tokio nemá mít krok a vlastně provádět FX intervence.

Aso řekl, že zpráva v žádném případě přichází v cestě Japonsko přijetí nápravných opatření. Země dala jasně najevo, na dřívějších příležitostech, jako dobře, že to považuje za přijatelný v rámci dohody G-20, aby přijaly opatření, aby zvládnout posílení jenu. Nicméně místní mediální zprávy citoval bývalý hlavní měna oficiální Naoyuki Shinohara , jak říká, že Skupina Sedmi nemusí přijmout Japonsko intervence na měnových trzích.

Členové Skupiny 20 uzavřely dohodu, aby se zdržely provádění konkurenčních devalvací. Aso nicméně řekl, že každá země by najít abnormální pohyby měny nežádoucí, a proto může přijmout vhodná opatření.

Bank of Japan Guvernér Haruhiko Kuroda má také zvýrazněné nemocné-účinky na posílení jenu s tím, že to brání hospodářskému oživení Japonska. Kuroda řekl, že centrální banka se zaměřuje na cenovou stabilitu a přijmout další kroky, aby se zmírnit tlak, pokud povinen plnit svůj inflační cíl.

Nejnovější články: