Podniky Ve velké BRITÁNII Se Ztrácejí Peníze, Aby Velryba Financování

Cyber zloději zaměřují svou pozornost na podnikání v U. K, jak jsou zjišťují, že je velmi lukrativní trh provádět podvodné 'velryba finance schéma'. Proces je velmi jednoduchý, že se provádí v krátké době a má se ukázalo být velmi výhodné pro kyber-zločince.

Ubiquiti Networks bylo ze společností, které tyto počítačoví zločinci použít k provedení jejich velryba financování a vyústil ve společnosti ztrácí kolem 30 milionů liber. Analytici se domnívají, že miliony liber odcizeno každý rok od obchodních zařízení přes velryba finance podvodu.

Počítačoví zloději hack oficiální síti a získat přístup k C-úrovni výkonného e-mail a použít jej jako svou základnu. Když C-level manažer je ven z kanceláře, tyto počítačoví zločinci, vyšle zprávu z oficiální e-mailové id chief executive senior účetní a požádejte je, aby okamžitě převést finanční prostředky v mimořádných situacích. E-mail bude také upozornit na skutečnost, že od tohoto C-level manažer není v kanceláři, prosím, tento e-mail jako schválení a dokončení převodu nejdříve.

Bezpečnostní analytici označují tuto operaci jako je lov velryb, protože tento režim je zaměřen jen v čele organizace, na rozdíl od phishingu, která se zaměřuje na větší části lidí k provádění podvodných činností. V prohlášení, Adrian Nish, BAE vedoucí hrozbách řekl

Cílené útoky zločinců přibývá, protože si uvědomili, že mohou dělat větší pay-off, než se může z mnoha tisíců menších útoků

Centrify, bezpečnostní firma byla také na seznamu cílů útočníků, ale byl podvod zabráněno právě včas. Stejné nastavení bylo použito, ale převod byl zastaven, když dotčené C-úrovni vedení vrátil najednou a finanční ředitel byl schopen přístup a potvrdit, že žádná taková žádost nebyla odeslána.

Šéf bezpečnostní stratég Bit 9, Ben Johnson uvedl, že velryby podvody se děly v británii a USA, a roste alarmujícím tempem jako většina těchto podvodů byly provedeny podle organizovaný gang, který věděl, jak se systémem pracovat a jít nezjištěný na dlouhou dobu.

Johnson uvedl, že tyto gangy zůstat pod radarem, jak se obecně žádost převody pro malé sumy peněz, které nezpůsobí žádné červené vlajky pro authorizer. Úřady v británii a USA jsou v současné době při pohledu na 'velryba financování a hledají rozbít tuto operaci a zatčení členové gangu.

Nejnovější články: