Jeff Bezos Klepe Bill Gates Z Forbes "Nejbohatších Američanů"

Bill Gates byl na vrcholu Forbesově seznamu nejbohatších Američanů za posledních 24 let. Gates vybudoval své impérium s nástupem Microsoft, která mu pomohla vydělat miliardy a získat titul nejbohatšího člověka na světě řadu let.

Nyní, nový digitální krále převzal jako Jeff Bezos, Amazon má zaklepal Brány z první místo Forbes je Nejbohatší seznam top 400 Američanů.

Jeff Bezos je první člen seznamu s jmění ve výši více než 160 miliard dolarů, což je úspěch na jeho vlastní.

Tento nový postoj je obrovský skok od jeho předchozí pozici v roce 2017, kdy jeho odhadovaná cena byla jen $75,5 miliardy. Hlavním důvodem pro tento neuvěřitelný skok je, že Amazon ceny akcií skočil na 100 procent od té doby.

Bill Gates nyní drží druhé místo s jmění ve výši 97 miliard, ne tak docela, lámání $100 miliard značku. Warren Buffet zabírá třetí místo s jeho osobní jmění ve výši 88.3 miliard díky jeho Berkshire-Hathaway investice.

Facebook zakladatel Mark Zuckerberg se na 4. místě na seznamu. Jeho Facebook jmění je zavěšen na $61 miliard dolarů, a to je i přes nedávné skandály čelí sociální média gigant. Páté místo je v držení Oracle zakladatel Larry Ellison , kteří stojí za 58,4 miliardy dolarů, zatímco Google co-zakladatel Larry Page je na šestém místě s $53,8 miliardy.

The Koch brothers jsou pohodlné na jejich Vrcholu 7. pozice, s oběma z nich má rovnat čisté hodnotě 53,5 miliardy. Sergey Brin , který je Stránky partnera na Google má $52.4 miliard a zaujímá deváté místo, zatímco Michael Bloomberg završuje seznam na desátém místě s jmění ve výši 51,8 miliardy dolarů.

Trump Bohatství Klesá

Forbes seznam nejbohatších 400 Američanů ukazují, že tito bohatí Američané měli dobrý čas v průběhu posledních dvanácti měsíců a bohatství pro většinu z nich šly nahoru v průměru o 600 milionů dolarů čistého jmění. Nicméně, Předseda Donald Trump se zdá být jednou z výjimek. Jeho hodnota klesla na $3,1 miliardy v letošním roce a klade mu v Č. 259 na seznamu Forbes 400.

Podle časopisu Forbes, to je vzhledem k oslabení globálního trhu s nemovitostmi, stejně jako jeho politické přešlapy. Ačkoli Trump je stále ještě mnohem bohatší než mediální giganti Oprah a Ted Turner, když klesla 27 skvrny od jeho roku 2017 pozici.

Nejnovější články: