RBI Navrhuje Systém Pro Posuzování Globální Měnové Politiky

Raghuram Rajan, Guvernér Reserve Bank of India (RBI), indická centrální banka požádala globální centrální banky, aby zvážila nový systém pro hodnocení širších hospodářských dopadů své politiky. Učinil tyto poznámky během projevu v poslední době se konalo Mezinárodní Měnový Fond (MMF), události v Dillí, které se zúčastnilo šéf mezinárodního měnového fondu Christine Lagarde a Indický Premiér Narendra Modi.

Rajan navrhl, že výbor složený z akademiků být nastaven tak, aby analyzovat globální vliv měnové politiky a pokyny pro jejich provádění. On navrhl klasifikaci připomínající semafor systému, označování politiky, zelená, žlutá nebo červená v závislosti na jejich dopadu.

Tento systém by mohl být přijat po celém světě mezinárodní dohody podobné brettonwoodského měnového dohody nebo by mohly být směrovány přes MMF. Rajan cítí takového systému je zásadní pro zlepšení globální ekonomiky.

V prohlášení, Rajan řekl,

Mezinárodní společenství má na výběr. Můžeme předstírat, že je vše v pořádku s globální finanční nesystémové a doufat, že se nic jde okázale špatně. Nebo můžeme začít budování systému pro integrovaný světě 21. století

Rajan komentáře přichází v důsledku Evropská Centrální Banka nedávno snížila svou hlavní úrokovou sazby a nastavení úvěru, program, podle kterého Centrální Banky, platí bankám za úvěry pro firmy a domácnosti. The Bank of Japan také vstoupila dále do záporných úrokových sazeb území v poslední době, zatímco U. S. Federální Rezervní systém rozhodl přijmout politiky, ke zvýšení úrokových sazeb po letech téměř nulové úrokové sazby.

RBI guvernér byl hlasově kritické těchto stimulačních politik jako on cítí, že ignorují globální dopad politik se zaměřením pouze na domácí situace. Podle něj, tyto politiky vyvolat pocit neštěstí, že občané namísto důvěru, přimět je, aby zachránit, spíše než utrácet čímž omezuje úspěch těchto politik.

To bylo poprvé za dlouhou dobu, že Rajan je mluvení na toto téma ve veřejném fóru. RBI guvernér je připočítán s mít předpověděl 2007-08 globální finanční krize a hrotem být příští šéf MMF. Ve svém projevu vyzval země, aby se vyhnuly přijímání trasy politik, jako je devalvace měny, jak se nakonec poškozuje vyhlídky sousedních zemí. Také vyloučil Indie devalvaci své měny jako reakci na současnou globální situaci.

Christine Lagardeová také hovořil o příležitosti, poradenství Asijských národů k provádění politik podporujících růst, aby odolaly výzvy ze slabé globální ekonomice.

Nejnovější články: