Yen stoupne na pozadí stupňujícího se napětí mezi N. Korea a USA

Na základě vzestupně revidován Eurozóny outlook vydané MMF, jsme předpovídali, Euro, dolar rally proti Jenu. Bank of Japan je odložení o 2% inflační cíl čas také ovlivnily naše rozhodnutí. Měli jsme oznámili náš zájem jít long na EUR/JPY páru blízkosti 129.80 na měnovém trhu.

Kromě toho jsme měli také vyjádřili přání, aby investovaly v call opce. Za týden, pár hit 1.3150 úrovních a zajistit zisk v obou obchodů. Nyní, z důvodů uvedených níže, EUR/JPY pár, který ztratil všechny své zisky v posledních dvou obchodních seancí, se očekává, že dále klesat ze současné úrovně 129.

Podle severokorejské Státní tiskové agentury KCNA, severokorejská lidová Armáda zvažuje raketový útok na AMERICKÉ základny na Guamu. Zpráva je v podstatě odvetné prohlášení vydané mluvčím korejské lidové Armády v návrat na varování vydané amerického Prezidenta Donald Trump. Dříve úterý, Trump varoval Severní Koreu, že žádnou hrozbu pro USA by se setkal s 'oheň a zuřivost'. Vždy, když je nějaký geopolitické nejistoty, investoři by okamžitě hledat bezpečné útočiště aktiv, jako jsou Jenu k ochraně jejich bohatství.

FRANCE 24 English

Nedostatek likvidity na Devizovém trhu v důsledku dovolenou v Singapuru, a nadcházející státní svátek v pátek v Japonsku je také napomáhání posílení Jenu. Nedávné práce data z Japonska také ukazují na zlepšení ekonomické situace. Podle Ministerstva Práce, míra nezaměstnanosti klesla na 23-leté minimum 2,8% v červnu, a to z 3,1% v předchozím měsíci, a lepší než 3%, očekávalo od analytiků.

Německo, které je považováno za páteř ekonomiky Eurozóny, překvapil analytiky tím, hlásí pokles vývozu o 2,8% na €107 mld. v červnu. To je první pokles hlášených v roce 2017. Dříve v pondělí německé Ministerstvo hospodářství hlásil 1,1% pokles průmyslové výroby. Posílení Eura dolaru se zdá mít negativní dopad na vývoz. Pokud je to případ, pak ECB by neměla uvažovat o normalizaci sazeb v dohledné době. Tak, geopolitické nejistoty a silné ekonomické údaje prospěch posílení Jenu vůči Euru v krátkodobém horizontu.

EUR/JPY pár prolomil support na 130.20. Kromě toho, že pár má také porušil vzestupném trendu. Slabost potvrzuje i indikátor MACD, který se pohybuje pod nulovou linii. Můžeme tedy očekávat pokračování současného sestupného trendu.

EUR/JPY Páru: 10. srpna 2017

Vydělávat na poklesu, chceme jít krátký na EUR/JPY páru blízkosti 129.60, s cílem omezit ztráty na 130.60. Rozkaz k účetní zisk bude umístěn na 127.80. Investice do opce, chceme plně využít předpokládaný klesající trend. Realizační cena asi 129.60 je výhodné pro obchod. Navíc, volba by měla být platná pro období jednoho týdne.

Nejnovější články: