MMF Varuje Čínu, Montáž Zadlužení

Na Mezinárodní Měnový Fond (MMF) varoval Čínu o jeho eskalaci dluhové úrovně, zatímco zvýšení prognózy pro země krátkodobém horizontu růst.

Ve své výroční hodnotící zprávu o Číně, MMF má zalesněný, že průměrný roční růst v Číně v letech 2018 a 2020 se očekává, že bude 6,4 procenta, což je upgrade oproti předchozí odhad 6,0 procenta.

Ve zprávě také uvedl, že tam byl nyní větší možnost pro tuto zemi ke splnění svých stanovených cíl zdvojnásobit do roku 2010 reálné HDP do roku 2020.

MMF však upozorňují, že tam byla možnost střednědobého vzhledem k zemi, se spoléhat na kreditní stimulu s cílem podpořit hospodářský růst, který by mohl poškodit jeho dlouhodobé růstové vyhlídky.

CGTN

Poukázal na to, že celkem nefinanční sektor dluhu, která zahrnuje firemní, domácnosti a vládní dluh se očekává, že i nadále roste až dosáhne 300 procent HDP do roku 2022, rostoucí z 242 procenta v roce 2016.

V prohlášení, uvedl MMF

Mezinárodní zkušenosti ukazují, že Čína je současná kreditní trajektorie je nebezpečné s rostoucí rizika rušivé úpravy a/nebo výrazné zpomalení růstu. Klíčovým politickým imperativem je nahradit přesné číselné cíle růstu se závazkem reforem, které dosahují nejrychlejší udržitelnému růstu

MMF zpráva analyzovala důvody, proč je v Číně vysoký dluh. To řekl, že země je nízká spotřeba sazby v kombinaci s vysokou národní úspory za následek nižší sociální péče pro Čínské občany, ale vysoké úrovně investic a dluhu. V letošním roce MMF očekává, že Čínská ekonomika růst o 6,7 procenta, což je nepatrně vyšší, než je vládní cíl 6,5 procenta.

Ekonomika země rostla o 6,9 procenta v první polovině roku 2017. MMF poznamenal, přítomnost přísnější předpisy než směnný kurz jüanu a kapitálové toky, a navrhl, že země se pohybovat směrem k tržně orientované kurzu. Zpráva obsahovala výhled z Čínských vládních úředníků, kteří souhlasili s tím, že zpráva předpověď, že roční růst by překročit cíl, ale nesouhlasil s jeho vzít na zadlužení. Úředníci řekl, že úroveň dluhu bylo zvládnutelné a jeho růst by zpomalit v průběhu času.

Zpráva MMF také podporovány Číny nedávné kroky ke zvýšení kontroly finančních rizik a jeho opatření na zpřísnění měnové politiky. Ve zprávě se doporučuje, že Čínská lidová Banka být poskytnuta větší nezávislost při stanovování úrokové sazby.

Nejnovější články: