UK Veřejné Finance sílí I Jako Daňové Příjmy Porostou

Britský rozpočtový schodek šel dolů v listopadu díky robustní výnosy z daňových příjmů. Tento trend se držel Britský ministr financí Philip Hammond na cestě ke splnění jeho nové fiskální cíle.

Na Národní statistický Úřad uvádí, že veřejný sektor čisté výpůjčky, s výjimkou státních bank, klesla na £8,7 miliard v listopadu, což je až 200 milionů liber od listopadu 2016. Ekonomové předpovídali, že čisté výpůjčky by být mírně vyšší částku £8.9 milionů.

Vzhledem k tomu, fiskální začíná 1. dubna 2017, výpůjčky činily £48,1 miliardy, což je o 6,1 procenta nižší, než tomu bylo za stejné období v roce 2016.

Tato čísla jsou také nejnižší od země prošla globální recese z roku 2007.

Zatímco čísla jsou povznášející, Úřad z Rozpočtu Odpovědnost (OBR), očekává, že věci se dostat mnohem tmavší, v průběhu nadcházejících měsíců, a to zejména po Brexit je dokončena. OBR měl snížila své odhady růstu a očekává, že měl o 30 miliard £v prodloužení výpůjční průběhu příštích čtyř let. OBR také předpokládá, že půjčky budou stoupat 9 procent v průběhu příštího roku a bude přispívat na 2,4 procenta hrubého domácího produktu.

Toto je poprvé, že zvýšení bylo možné očekávat od roku 2008, kdy finanční krize tlačil půjčky na téměř 10 procent z ročního ekonomického výkonu. Ruth Gregory z Capital Economics uvádí, že Britové by se neměla dostat příliš unést s čísly.

V prohlášení, řekl Gregory

Při pokračování současného trendu by vidět, půjčky undershoot OBR počasí od £7, některé zhoršení veřejných financí by mělo dojít ke konci fiskálního roku. Zejména, silný self-posouzení daňové příjmy získané v lednu a únoru 2017 – v důsledku změn v dividenda sazba daně – nebude opakovat.

Finanční analytici se stát, že veřejné finance se provádí poměrně dobře, i přes řadu problémů, že velká BRITÁNIE musela čelit v průběhu posledních 12 měsíců. Tato čísla budou dát Kancléř nějaký prostor k dýchání to alespoň na svátky, ale bude se opět muset bedlivě sledovat na své fiskální plány v roce 2018, aby zajistily, že ekonomika není zpomalit a inflace nebude dále zvyšovat.

Veřejné půjčky ve Spojeném Království i nadále klesat v listopadu, i když ministerstvo Financí má pesimistický pohled celkově.

Nejnovější články: